Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Miechowianka laureatką ogólnopolskiego konkursu

środa, 6 grudnia 2017

4 grudnia 2017 r. w siedzibie Instytutu Książki w Krakowie, odbyła się uroczysta gala  rozdania nagród oraz ogłoszenia zdobywców I, II i III miejsca konkursu literackiego „Trzy strony”, w którym udział wzięli uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i młodzieży z całej Polski, w tym z naszej Książnicy Miechowskiej.

Konkurs ogłoszony 21 września b.r. zorganizowany został we współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska. Inspiracją tekstów był cytat z „Jądra ciemności” Josepha Conrada: Znałem go o tyle, o ile człowiek może poznać drugiego człowieka.

Jury w składzie:  Wojciech Chmielewski, Dariusz Kawa i Jarosław Lipszyc nagrodziło 9 opowiadań, w tym tylko dwa opowiadania z Małopolski. Laureatką jednej z nich, w kategorii do lat 11, została Miechowianka Ola Sosnowska ( SP nr 2). Za „Opowieść Tosika” Ola dostała III nagrodę.

Warto podkreślić, że z Miechowa w konkursie udział wzięli również uczniowie: Laura Podyma i Natalia Dróżdż ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Michał Piotrowski i Emilia Kruszec z Niepublicznego Gimnazjum w Miechowie. Opiekunem uczestników konkursu była Pani Dorota Hołda, moderator grupy młodzieżowej z DKK w Miechowie.

Zwycięzcy oprócz nagród rzeczowych otrzymali zaproszenie do Teatru Współczesnego na spektakl „Opowieść wigilijna” oraz na zwiedzanie Podziemi Rynku w Krakowie.

/Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Miechowie/

Podziel się:

W tej kategorii: