Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Ogólnopolski cykl konferencji

piątek, 9 czerwca 2017
Ogólnopolski cykl konferencji Żyję świadomie

12 czerwca o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie  odbędzie się wydarzenie związane z cyklem Ogólnopolskich Konferencji „Żyj Świadomie”.

Ogólnopolska Kampania Społeczna „Żyję Świadomie”, to cykl wielu spotkań, konferencji, akcji, imprez, których celem jest:

  • Promocja aktywności fizycznej i psychicznej,
  • Popularyzowanie aktywnego stylu życia,
  • Uświadomienie zagrożeń cywilizacyjnych,
  • Promowanie zdrowego odżywiania,

Uświadomienie profilaktyki. Lepiej zapobiegać niż leczyć. „Żyj świadomie” to ogólnopolska akcja Instytutu Profilaktyki Zdrowia mająca na celu szerzenie wiedzy i propagowanie świadomego stylu życia. Aktywny udział w tej akcji biorą specjaliści z różnych dziedzin między innymi: medycyny konwencjonalnej, medycyny naturalnej, biologii, fizjoterapii, psychologii, dietetyki, sportu, bezpieczeństwa oraz ekologii.


Podczas cyklu konferencji przekazywana jest idea profilaktyki istotna na wszystkich poziomach funkcjonowania człowieka zgodnie z tezą „w zdrowym ciele – zdrowy duch”. Akcja ta nastawiona jest na zmianę konwencji i stworzenie nowego trendu – myślenie poprzedza działanie.

W trakcie konferencji dowiecie się Państwo:
- Jak skutecznie wzmocnić system odpornościowy i bronić się przed nowotworami?
- Jak duże znaczenie ma sposób odżywiania i styl życia?
- Czym obecnie jest pokarm który spożywamy i jaki ma wpływ na nasze zdrowie?
- Jak w dzisiejszym świecie zadbać o zdrowie i obronić się przed najczęstszymi zagrożeniami cywilizacyjnymi (stres, zanieczyszczenie, wszechobecna chemia)?
- Jak naturalnie i skutecznie zapobiec nowotworom?
- Jak wspomóc organizm w walce z chorobą?

Gościem specjalnym będzie Paweł Zaremba, który od 50 lat zajmuje się sportem. Jest wielokrotnym Mistrzem Świata w sztukach walki i biegach przeszkodowych. 14 lat temu zachorował na nowotwór i od tego momentu przywiązuje ogromną wagę do profilaktyki zdrowotnej. Dzisiaj opowiada o tym jak udało mu pokonać chorobę bazując na Programie "Zdrowie w 4 krokach", w skład którego wchodzą; troska o odpowiednie nawadnianie oraz oczyszczanie organizmu z toksyn, właściwe odżywianie połączone z uzupełnianiem niedoborów witamin i minerałów oraz aktywność fizyczna.

Organizator: Arkadiusz Kowalski, 608-306-695, arkadiusz.kowalski1981@gmail.com

https://zsmiechow.konfeo.com/pl/groups

Podziel się:

W tej kategorii: