Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Program ''Pamięć Pokoleń'' w SP bukowska Wola

środa, 14 marca 2018

W dniu 1 marca 2018 roku młodzież szkolna ze Szkoły Podstawowej im. SBSK - Obrońców Tobruku - oddała cześć pomordowanym Żołnierzom w ramach programu IPN "Pamięć pokoleń". W tym celu zostały zapalone znicze i złożone kwiaty pod Kamieniami upamiętniającymi Wincentego Molęckiego, znajdującymi się obok budynku Szkoły w Bukowskiej Woli.

Wincenty Molęcki był właścicielem ziemskim, mieszkającym w drewnianym dworku w Bukowskiej Woli, został zgładzony przez nowy ustrój polityczny tuż po II wojnie światowej. Przez pierwsze powojenne lata dworek Państwa Molęckich pełnił rolę wiejskiej szkoły do czasu wzniesienia nowego budynku szkolnego.

Uczniowie klasy VII wykonali również drobne prace porządkowe, zapalili znicze oraz złożyli kwiaty na Cmentarzu Komunalnym w Miechowie, gdzie znajdują się mogiły zbiorowe, poświęcone sześciu ofiarom niemieckiego terroru z 1939 roku.

Młodzież klasy VII, wraz z opiekunami - Piotrem Burzyńskim i Aleksandrą Werys - zadbała o porządek wokół grobów oraz o gesty pamięci w postaci zniczy i kwiatów. Dzieci tego dnia odwiedziły również Grób Nieznanego Żołnierza, znajdujący się także na Cmentarzu w Miechowie, co przyczyniło się do zwiększenia ich świadomości na temat faktów historycznych okresu II wojny światowej.​​

Podziel się:

W tej kategorii: