Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Przyjemne z pożytecznym

poniedziałek, 4 grudnia 2017

1 grudnia 2017 r. uczniowie kl. 6 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Pojałowicach skorzystali  z bogatej oferty Muzeum Ziemi Miechowskiej uczestnicząc w lekcji muzealnej poświęconej tkaninom.

Obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną, kolekcję tkanin z lnu, konopii, jedwabiu, a także poznali narzędzia i historię tkactwa.

W drugiej części - warsztatowej  z ogromnym zaangażowaniem pracowali przy krosnach samodzielnie wykonując zakładki  do książek.

Ogromne wrażenie zrobił na nich jeden z eksponatów muzealnych – kołowrotek, czyli mechaniczne urządzenie do chałupniczego wytwarzania przędzy z włókien. 

Następnie wzięli udział w zajęciach na kręgielni, które były nie tylko formą rekreacji, ale okazją do integracji, emocjonującej rywalizacji i świetnej zabawy. Czas spędzony w kręgielni był strzałem w dziesiątkę. 

Korzystając z okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować pracownikom Muzeum Ziemi Miechowskiej za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów i wspaniałą atmosferę, a także Dyrekcji CKiS za możliwość aktywnego wypoczynku w przytulnym wnętrzu, kiedy zimowa pogoda zniechęca do uprawiania rekreacji na świeżym powietrzu.                                                                              

Z pewnością jeszcze tam wrócimy. 

/Marzena Kowalczyk/

Podziel się:

W tej kategorii: