Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla dzieci

poniedziałek, 5 lutego 2018

W dniu 29 stycznia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Miechowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. W spotkaniu czytelniczym uczestniczyły dwie grupy dzieci 5 i 6-letnich z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Tematem naszych zajęć były marzenia, w związku z czym, przeczytaliśmy przedszkolakom opowiadanie Justyny Poręba-Patze zatytułowane „Planeta marzeń”.   

Wspólnie rozmawialiśmy o tym, czym są marzenia, czy marzenia są w życiu potrzebne, czy wszystkie nasze marzenia się spełniają oraz czy powinniśmy być smutni, jeśli któreś z nich się nie urzeczywistni.

Z opowiadania dzieci dowiedziały się o czym marzył jego  główny bohater Filip i że marzeń nie powinno nic ograniczać. Można marzyć o tym, co chcielibyśmy mieć, gdzie chcielibyśmy pojechać, co chcielibyśmy zobaczyć, ale można też marzyć o tym, żeby nasz kolega dostawał lepsze oceny z dyktanda lub nasza chora koleżanka wróciła do zdrowia.

Po dyskusji na temat marzeń przedszkolaki wzięły udział w zabawie pt. „Pajęczyna marzeń”.

Przekazując sobie kłębek wełny dzieci utkały pajęczynę z własnych marzeń, a następnie przeniosły te marzenia na kartkę papieru podczas zajęć plastycznych, uzupełniających spotkanie. Po zajęciach przedszkolaki odwiedziły wypożyczalnię dla dzieci, gdzie przypomniały sobie o regulaminie i zasadach zapisu do naszej biblioteki, oraz oglądnęły książeczki.

Podziel się:

W tej kategorii: