03 Piątek, 3 grudnia 2021 Franciszek, Hilary, Ksawery
Pogoda

Piknik z okazji Dnia Dziecka

Piknik został zorganizowany po raz pierwszy w 2012 roku. Powiązany był z prezentacją placu zabaw w Parku Miejskim po remoncie, doposażeniu oraz stworzeniu ścieżki rowerowej dla najmłodszych. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków europejskich z programu „Leader”. 

Wszystkie atrakcje przygotowane dla najmłodszych były bezpłatne. Pierwsze 400. dzieci, które pojawiły się na miejscu imprezy, otrzymały upominki od organizatorów. Dla pozostałych dzieci przygotowane zostały konkursy, w których można wygrać cenne nagrody. 

Dla najmłodszych przygotowano: przejażdżkę na kucyku, zabawy z klownem, watę cukrową, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, spotkanie z panem policjantem, samochody na akumulator, zajęcia taneczne, fotografa, konkursy z nagrodami, loterię fantową, a także program artystyczny najmłodszych solistów z naszej gmniy.

W 2015 roku już po raz czwarty Gmina Miechów była organizatorem Pikniku z Okazji Dnia Dziecka. Impreza, tym razem odbyła się na stadionie MKS ''Pogoń". Dla lubiących rywalizację przygotowano konkurencje sportowo-rekreacyjne oraz warsztaty taneczne i plastyczne. Były też postacie bajkowe, balonowe zwierzaki, szkółka szczudlarska, przejażdżki na kucyku, malowanie twarzy, fotobudka, loteria z nagrodami i darmowa wata cukrowa.

Piknik przyciągnął kilkaset dzieci z całej gminy wywołując wiele uśmiechu i radości, zarówno wśród najmłodszych, jak i rodziców.

na górę