Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Sołtysi z Małopolski spotkają się w Miechowie

poniedziałek, 25 listopada 2019

25 listopada w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie omówiono zasady organizacji Spotkania Opłatkowego Sołtysów Województwa Małopolskiego, które odbędzie się w dniu 18 stycznia 2020 roku w Miechowie.

Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów we współpracy z Gminą Miechów zorganizuje to wydarzenie w naszym mieście, a jednocześnie na północy województwa po raz pierwszy - co jest dla nas szczególnym wyróżnieniem.

W związku z organizacją tego przedsięwzięcia, wizytę w Miechowie złożył Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów – Grzegorz Przybyło, który spotkał się z Dariuszem Marczewskim - Burmistrzem Gminy i Miasta Miechów.

Podczas spotkania w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie obecni byli również: Andrzej Włudarz - sołtys Zarogowa, a zarazem Członek Zarządu Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, Iwona Dróżdż - Naczelnik Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska UGiM oraz przedstawicielki sołectw gminy Miechów: Elżbieta Manterys – Sołtys Pojałowic i Danuta Sokół – sołtys Parkoszowic.  Centrum Kultury i Sportu w Miechowie reprezentowała dyrektor – Sylwia Suchecka.

Spotkanie opłatkowe rozpocznie Msza Święta sprawowana w Bazylice Grobu Bożego o godzinie 10.00. W Domu Kultury zaplanowano  świąteczno-noworoczny program artystyczny, który zapewni Zespół Pieśni i Tańca Miechowiacy i senioralny zespół „Perły Miechowa”.  

W tym dniu, przedstawiciele sołectw Województwa Małopolskiego będą mieli również możliwość zwiedzania Bazyliki Grobu Bożego z przewodnikiem.

Podziel się:

W tej kategorii: