29 Niedziela, 29 maja 2022 Magdalena, Teodozja, Maria
Pogoda

Zmarła Krystyna Barwińska - Przewodnicząca Rady Seniorów w Miechowie

czwartek, 20 stycznia 2022
Kliknięcie otwiera galerię

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 20 stycznia 2022 roku zmarła Krystyna Barwińska, Przewodnicząca Rady Seniorów w Miechowie od 2015 roku.

Pani Krystyna Barwińska była Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Brzuchani. Po przejściu na emeryturę nadal współpracowała z placówką oraz Domem Dziecka w Miechowie. Ponadto była kuratorem zawodowym i społecznym.

Pani Krystyna była inicjatorką wielu przedsięwzięć kulturalnych, społecznych i zdrowotnych kierowanych do seniorów. Między innymi z jej inicjatywy powstał zespół „Perły Miechowa” oraz Centrum Wsparcia Osób Starszych działające przy Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie. Wspólnie z pozostałymi członkami Rady zabiegała o powstanie Dziennego Domu Senior+. Jako animatorka integrowała mieszkańców terenów wiejskich. W ostatnich latach, pod jej przewodnictwem, powstały dwie diagnozy środowiska osób 60+.

Była laureatką wielu nagród. W 2012 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za działalność za rzecz osób potrzebujących pomocy. Cztery lata później, podczas Gali XI Małopolskiego Plebiscytu „Poza Stereotypem - Senior Roku 2016” otrzymała honorowe wyróżnienie. W tym samym roku Fundacja MiLA z Krakowa przyznała jej II miejsce w plebiscycie „Aktywny Senior Małopolski”. W 2017 roku została nagrodzona Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyż Małopolski.

Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w dniu 24 stycznia br. o godz. 13.00 w  kościele Św. Barbary na cmentarzu parafialnym w Miechowie.

Żegnamy Panią Krystynę z poczuciem ogromnej pustki. Rodzinie i Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.

/Zenon Czekaj Przewodniczący Rady Miejskiej w Miechowie/               

/Dariusz Marczewski Burmistrz Gminy i Miasta Miechów/                

Podziel się:


na górę