Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Kolejna szkoła gminna po termomodernizacji

niedziela, 9 września 2018

Zakończyły się prace obejmujące termomodernizację budynku szkoły Podstawowej w Pojałowicach.

Zakres wykonanych robót obejmował docieplenie elewacji i stropu poddasza, wymianę starego oświetlenia na nowoczesne typu LED oraz montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku. W ramach prowadzonych prac na poddaszu szkoły wydzielono nową kotłownię gazową, dodatkowo wykonano modernizację pokrycia dachowego.

Kompleksowa termomodernizacja obiektu przyczyni się do znacznego obniżenia zapotrzebowania na energię cieplną niezbędną do jego ogrzania, a wykonanie nowej elewacji wpływa również na poprawę walorów estetycznych i wizualnych szkoły.

Całkowita wartość przedsięwzięcia współfinansowanego ze środków europejskich - 1 046 158,52 zł, plus 55 601,66 zł remont dachu.

Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu pn. "Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Miechów". W najbliższych planach samorządu jest rozbudowa szkoły o salę gimnastyczną, która realizowana będzie w ramach pozyskanych środków europejskich.

Warto wspomnieć, że w ramach powyższego projektu, wykonana została termomodernizacja: Szkoły Podstawowej w Jaksicach, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miechowie i Gminnego Ośrodka Zdrowia w Nasiechowicach (2017 r.).
Obecnie trwają prace obejmujące termomodernizacyjne budynku Zaplecza Sportowego (MKS Pogoń) przy ul. M. Konopnickiej w Miechowie.

Podziel się:

W tej kategorii: