Projekt na kolejną inwestycję mieszkaniową
Kliknięcie otwiera galerię
Samorząd Gminy i Miasta Miechów konsekwentnie dąży do realizacji kolejnych inwestycji mieszkaniowych. Wspólnie ze spółką SIM Małopolska przygotowuje budowę nowego budynku wielorodzinnego na os. Sikorskiego w Miechowie, który zwiększy dostępność nowoczesnych mieszkań na wynajem.
W dniu 21 maja 2026 r., podpisano umowę na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Sikorskiego w Miechowie”.
Umowę podpisał w obecności Burmistrza Miechowa Dariusza Marczewskiego, Prezes SIM Małopolska Michał Łysy z firmą „ABC Pracownia Projektowa Bożena Niosła” z Zabrza.
Po wykonaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu pozwolenia na budowę (9 miesięcy od podpisania umowy), Spółka SIM Małopolska rozpocznie procedurę przygotowania inwestycji do realizacji.
W najbliższych miesiącach powinno nastąpić ostateczne przekazanie działki do spółki. Następnie - pod koniec roku, ogłoszony zostanie nabór osób zainteresowanych zamieszkaniem w nowym obiekcie.
Planowane przedsięwzięcie na os. Sikorskiego będzie kolejną tego typu inwestycją po wybudowanym już budynku SIM na osiedlu Parkowym w Miechowie.
W tej kategorii:
-
Wizyta Mistrzów piątek, 22 maja 2026
-
Projekt na kolejną inwestycję mieszkaniową czwartek, 21 maja 2026
-
Sesja Rady Miejskiej w Miechowie czwartek, 21 maja 2026
-
Przystanek w Szczepanowicach w nowym miejscu środa, 20 maja 2026
-
Projekt „Już pływam” ponownie w Gminie Miechów środa, 20 maja 2026
-
Rejestr zabytków - spotkanie poniedziałek, 18 maja 2026
-
Młodzi muzycy nagrodzeni! poniedziałek, 18 maja 2026
-
40 lat działalności BWA U Jaksy w Miechowie poniedziałek, 18 maja 2026
-
Innowacyjna Małopolska - 28 maja w Ulina Park! piątek, 15 maja 2026
