Miechów - Miasto i Gmina

Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Wydarzenia A A A RSS pdf drukuj

Święto Storczyka w Kalinie Małej

niedziela, 20 maja 2018
II Święto Storczyka na Wyżynie Miechowskiej

W dniu 20 maja 2018 r. (niedziela) odbędzie się II Edycja Święta Storczyka na Wyżynie Miechowskiej w obszarze Natura 2000 PLH120054 Kalina Mała w miejscowości Kalina Mała - Kalina-Rędziny, woj. małopolskie, powiat miechowski, gmina Miechów.

Wydarzenie to ma na celu pokazanie piękna otaczającej nas przyrody, integracji środowiska ludzi związanych z ochroną przyrody, pokazania celów ochrony przyrody oraz promocji walorów przyrodniczych i turystycznych Wyżyny Miechowskiej.

”W programie m. in.: wyjścia na murawy kserotermiczne, projekcja filmów o obszarach Natura 2000 na Wyżynie Miechowskiej, wypas owiec, pokaz psa pasterskiego w akcji, pokaz bażantów, wycieczkę entomologiczną - Owady muraw kserotermicznych, a także wykład z pokazem slajdów zatytułowany: "To skomplikowane - czyli o związkach roślin z owadami" i wiele innych atrakcji”.

Organizatorami tego wydarzenia są Gmina i Miasto Miechów wraz z Radami Sołeckimi Kalina Mała i Kalina Rędziny, Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Nadleśnictwo Miechów, Starostwo Powiatowe w Miechowie, Straż Ochrony Przyrody w Polsce Grupa Terenowa Powiatu Miechowskiego, PZŁ Koło Łowieckie „Mirów” w Miechowie, Powiatowe Koło Pszczelarzy w Miechowie, Motylarnia, Bażanciarnia - Światowe Towarzystwo na Rzecz Ochrony Bażanta.

„W tym roku jako wydarzenie towarzyszące odbędzie się również Święto Rodziny organizowane przez Województwo Małopolskie, które to zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny będą miały miejsce podczas Święta Storczyka, które odbędzie się 20 maja 2018 r. w obszarze Natura 2000 Kalina Mała na Wyżynie Miechowskiej”.

21 maj 2018 r został ogłoszony Europejskim Dniem Natury 2000. Celem ustanowienia tego święta jest promowanie osiągnięć prawodawstwa i przepisów Unii Europejskiej związanych z programem Natura 2000 oraz korzyści, jakie przyroda dostarcza człowiekowi i gospodarce. My ten dzień będziemy świętowali 20 maja 2018 r, na II Świecie Storczyka na Wyżynie Miechowskiej.

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”.

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się:

W tej kategorii: