Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

900 drzew i krzewów na wiosnę - akcja nasadzeń w Gminie Miechów

wtorek, 15 marca 2016
Wspólne sadzenie drzew - 2013 rok Park Miejski w Miechowie

Gmina Miechów wraz z Towarzystwem na rzecz Ziemi w Oświęcimiu realizuje projekt w ramach inicjatywy obywatelskiej pn. „Miechów gościnny dla ptaków”. Zadanie finansowane jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i obejmuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, służące trwałej ochronie środowiska naturalnego.

W ramach powyższego projektu w tym roku, na terenie Gminy i Miasta Miechów planowane są nasadzenia ok. 900 szt. drzew, krzewów, bylin (m.in. morwa, jaśminowiec wonny, migdałowiec Pa, pigwowiec, ketmia i wiele innych), które mają sprzyjać tworzeniu nowych miejsc lęgowych dla ptaków. Będzie to kolejna tego typu akcja nasadzeń drzew i krzewów na terenie Miechowa. Poprzednie, tak duże nasadzenia zostały wykonane w kwietniu 2013 r., w ilości 500 szt.

Planowane w br. na terenach zieleni miejskiej nowe nasadzenia, zastąpią usunięte stare i zagrażające bezpieczeństwu drzewa. Na nasadzenia wybrane zostaną miejsca, w których drzewa poradzą sobie z warunkami miejskimi i nie będą kolidowały z urządzeniami infrastruktury podziemnej i nadziemnej. 

Ponadto, w ramach projektu realizowanego z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi zaplanowano działania edukacyjne oraz utworzenie miejsc wypoczynku otoczonych i zabezpieczonych przez nasadzoną roślinność.

Podziel się:

W tej kategorii: