Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Centrum Kultury i Sportu w Miechowie A A A RSS pdf drukuj

Centrum Kultury i Sportu w Miechowie
Dom Kultury - ul. Racławicka 10, tel.: 41 383 13 31
Kryta pływalnia - ul. M. Konopnickiej 4, tel.: 41 230 80 00 
e-mail: ckis@miechow.eu
www.ckis.miechow.eu

CKiS w Miechowie z siedzibą przy ul. Racławickiej 10 powstało z przekształcenia Miechowskiego Domu Kultury i połączenia dwóch instytucji: Miechowskiego Domu Kultury oraz krytej pływalni.

Strukturę nowo powstałego CKiS tworzy:
1. Dom Kultury
2. Kryta pływalnia
3. MSIT

Podstawowym celem działalności Centrum jest tworzenie, upowszechnianie kultury i sportu, turystyki i rekreacji na terenie Gminy.

Zajęcia i sekcje CKiS:
Zajęcia wokalne 
Zajęcia taneczne
Zejęcia plastyczne 
Nauka gry na perkusji 
Nauka gry na gitarze 
Nauka gry na keybordzie 
Sekcja szachowa
Sekcja modelarska 
Sekcja karate (dla zaawansowanych)
Sekcja siatkówki
Sekcja koszykówki
Sekcja rowerowa

Kryta pływalnia:
Basen sportowy, rekreacyjny, brodzik
Jacuzzi
Sauny: sucha , parowa
Squash
Sala fitness
Kręgielnia
Nauka pływania grupowo
Nauka pływania indywidualnie
Nauka pływania dla niemowląt
Aquaaerobik w wodzie

Zespoły działające przy CKiS:

Kairos

Zespół, któremu lideruje ksiądz Michał, znakomicie łączy teksty chrześcijańskie z muzyką rockową. Grupa znakomicie sprawdza się podczas kameralnych występów jak i dużych koncertów.

Elefantes

Zespół istnieje od 2003 roku, gra muzykę określaną mianem heavy/blues/rock i od samego początku działalności nastawia się na granie praktycznie wyłącznie własnych kompozycji. W dorobku zespołu znajduje się aż pięć płyt CD: „Huragan ognia" (2003), „El fantastico" (2007), "...za rzeką czasu i odrobinę w lewo" (2008), "Nic, tylko blues" (2009) oraz "Rozczarowanie" (2010) - wszystkie wydane własnym sumptem. Grupa z powodzeniem koncertuje na terenie całej Polski.  

Bohema

Zespół rockowy grający zarówno autorskie kompozycje, jak i covery. Znakomicie wpisuje się w akademie szkolne i prezentacje dla nastolatków.

Faeces

Grupa z pogranicza death metalu, choć struktura kompozycji czasem zupełnie od tego nurtu odbiega. Znakomici technicznie muzycy to największy atut tej grupy. Oczywiście muzyka dla miłośników ciężkich brzmień.

Virus Ego

Zespół działający od kilku lat, wykonujący muzykę z pogranicza ciężkiego rocka/heavy. Ma na koncie wiele sukcesów i wyróżnień. W dorobku grupy przeważają zdecydowanie własne utwory śpiewane w języku polskim, a teksty to ogromny atut tego zespołu. Grupa wydała w roku 2009 płytę CD zatytułowaną "Pajac" i rok później singla. Lada dzień ukaże się kolejna studyjna płyta. Zespół koncertuje na terenie całej Polski.

www.myspace.com/virusegopl 

Super-Grupa Kredki

Zespół promujący młodych wykonawców MDK. Mieszanina kompozycji autorskich z coverami, ale raczej o zabarwieniu melodyjnym, także grupa śmiało koncertuje na wszelkich imprezach organizowanych przez MDK.

Wiewiórki na rowerze

Muzyka o zabarwieniu rockowym w autorskich kompozycjach tego młodego zespołu znakomicie sprawdza się na młodzieżowych koncertach. Grupa prezentuje melodyjne utwory w połączeniu z tekstami o ówczesnych problemach dorastającej młodzieży. Skład: Grzegorz Kawa - voc., git., Remigiusz Siwiec - git., Maciej Książek - bas, Sebastian Karkus.

Soliści

Emilia Pawlik, Barbara Pycia, Nikola Podsiadło, Kamila Krzykawska, Natalia Wrzesień, Wiktoria Sady, Martyna Błaszczyk, Jakub Stawiarski, Natalia Strycharz oraz Regina Bogacz

Zespoły taneczne

Ricordi 


Centrum Kultury i Sportu w Miechowie


Dzień Dziecka
Ferie CKiS
Maraton Muzyczny24h Maraton Rowerowy
Zajęcia Plastyczne


Zajęcia Modelarskie


Przegląd Zespołów KolędniczychPrzegląd Widowisk JasełkowychWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Wielkanoc w Malarstwie i Sztuce


Miniodyseja Miechowska
Kryta pływalnia z częścią rekreacyjno-sportową