25 Czwartek, 25 lipca 2024 Jakub, Krzysztof, Walentyna
Pogoda

Informacje

Gmina i Miasto Miechów położone są w północnej części województwa małopolskiego. Strukturę administracyjną tworzy miasto Miechów oraz 34 sołectwa.

Miechów usytuowany jest przy trasie krajowej E-7, zaledwie 40 km od Krakowa. Jest głównym ośrodkiem usługowym gminy, w którym znajdują się instytucje użyteczności publicznej.

Gmina posiada dobrze rozbudowaną infrastrukturę turystyczną przez co jest jednym z najatrakcyjniejszych miast Małopolski. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na Zespół Poklasztorny Bożogrobców z Bazyliką Grobu Bożego w Miechowie, Dworek Zacisze, a także szereg innych obiektów, które przyciągają swoim pięknem oraz historią. Turystyka rekreacyjna pozwala na zagospodarowanie czasu wolnego przy wykorzystaniu zasobów kulturowych i walorów Gminy, takich jak zdrowy mikroklimat i czyste środowisko, szlaki rowerowe i turystyczne, wyciąg narciarski, stadniny koni, basen czy też zabytki historyczne. 

W gminie Miechów nie ma miejsca na stagnację. Zamieszkują ją ludzie pełni pasji i chęci działania. W związku z tym z roku na rok przybywa organizacji pozarządowych, które zajmują się promocją regionu, dbaniem o dzieci, osoby starsze, a także promujące sport i zdrowy tryb życia. 

Dni Miechowa, Małopolski Festiwal Smaku, Dożynki, imprezy dla dzieci to efekt pracy urzędu oraz prężnie działającego Centrum Kultury i Sportu. Spotkania autorskie, wykłady czy też projekty dla seniorów zapewnia Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, a Biuro Wystaw Artystycznych „U Jaksy” dba o rozwój duchowy, organizując wernisaże artystów z całego świata. Kryta pływalnia składająca się z zespołu basenów, sali squash, sal fitness, pomieszczeniami odnowy biologicznej, sauną, kręgielnią oraz kawiarnią pozwolą na odpoczynek i relaks zarówno Mieszkańcom, jak i częstym gościom w naszej gminie. 

Władze starają się zapewnić Mieszkańcom, jak i inwestorom najlepsze warunki rozwoju. Poprzez dofinansowania rządowe oraz unijne udało się zrealizować wiele projektów mających na celu poprawę komfortu życia. 

Gmina Miechów stała się świetnym miejscem do życia dla osób ceniących bezpieczeństwo, rozwój oraz zdrowy tryb życia. Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj także:

Galerie zdjęć

na górę

Podziel się: