Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Komunikacja miejska. Pierwsze podsumowanie

wtorek, 16 lutego 2021

Od 1 lutego 2021 r. zmieniona została trasa komunikacji miejskiej w Miechowie. Działanie to przyczynić się ma do obsługi komunikacyjnej większego obszaru naszego miasta. Jak wynika z danych dotyczących sprzedaży biletów (z dwóch pierwszych tygodni lutego), z komunikacji korzysta ok. 25 % więcej mieszkańców w stosunku do poprzednich tras.

W okresie od  25 października 2020 r. do 15 lutego 2021 r. w biletomatach zakupionych zostało 12 750 biletów. Od 25 października 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. poprzez system Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej sprzedano 1 994 biletów. 
Razem za ww. okresy odnotowano sprzedaż 14 744 biletów. 

Rozkład jazdy autobusów elektrycznych zmieniono tak, by obsługiwał on jak największą liczbę pociągów PKP i Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Ponadto, autobusy dojeżdżają  teraz w miejsca, które nie były wcześniej obsługiwane m.in.: ulica Warszawska, Sowińskiego oraz dworzec autobusowy.

Jest to pierwszy etap tegorocznych zmian w układzie połączeń komunikacji miejskiej. Trwa analiza poszczególnych tras w celu wprowadzenia kolejnych korekt. W następnych zmianach uwzględnione zostaną lokalizacje nowych przystanków autobusowych tj. ul. R. Traugutta, ul. M. Konopnickiej i ul.  Jana III Sobieskiego.

Podziel się: