Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Miechowianka wywalczyła złoty medal w futsalu

piątek, 12 lutego 2021

Miechowianka Julia Zielińska zdobyła złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat szesnastu w futsalu. Turniej odbywał się w dniach od 5-7 lutego 2021 roku na obiektach MOSiR w Proszowicach.

Julia Zielińska jest wychowanką klubu MKS Pogoń Miechów. Tam właśnie rozpoczynała swoją przygodę z piłką nożną pod okiem trenerów: Łukasza Kosałki, Marka Podymy i Mirosława Jaśkiewicza.

Był to jej pierwszy klub, do którego uczęszczała. Po raz pierwszy, na turniej wraz z zespołem Wierzbowianka pojechała w 2018 roku. Były to także młodzieżowe mistrzostwa Polski do lat 14. Od tego sezonu regularnie gra w ekstralidze kobiet w futsalu. Trenerami zespołu jest Andrzej Żądło i Paweł Woźniak.

Julka Zielińska wraz z koleżankami z zespołu Wierzbowianki, po wspaniałym boju i serii rzutów karnych, pokonały GKS Katowice – ekipę, która rok temu triumfowała w kategorii U14.

Swój występ na MMP uważam za bardzo udany. Przez te 3 dni bardzo dużo się wydarzyło. W półfinale i finale przegrywaliśmy już dwoma bramkami, ale ostatecznie udało nam się doprowadzić do remisu i po rzutach karnych wygrać oba spotkania, tym samym wygrywając mistrzostwa. To jeden z większych sukcesów w mojej dotychczasowej karierze mówi Julia Zielińska.


W futsalu Julka występuje na pozycji rozgrywającego, jest to pozycja najbardziej cofniętego zawodnika na boisku. Na trawie natomiast występuje na pozycji stopera.

Julia bardzo cieszy się z sukcesu. Jest wdzięczna całej drużynie, bez której jak mówi, nie doszła by tak daleko. W tym roku Julka skończy piętnaście lat. Jest uczennicą pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie. 

Podziel się: