System sygnalizacji pożarowej w Domu Kultury już działa
Dom Kultury w Miechowie zyskał nową sygnalizację pożarową, która została wykonana w trzech etapach. Nowoczesny system został w pełni zintegrowany i obejmuje modułową centralę alarmową, czujki dymu, sygnalizatory, ostrzegacze pożarowe oraz urządzenia powiadamiania.
W ramach zadania wykonano budowę tras kablowych i montaż gniazd pożarowych oraz niezbędne prace elektryczne i wykończeniowe. Zastosowane (w budynku domu kultury/kina) rozwiązania techniczne zapewnią skuteczne wykrywanie zagrożeń i szybkie powiadomienie odpowiednich służb.
Łączny koszt zadania wraz dokumentacją projektową wyniósł: 431 213,52 zł.
Wykonawcy:
V-Komp Sławomir Janiso z Andrychowa (I etap)
Elektroautomatyka Firma Handlowo-Usługowa z Biskupic (II-III etap)
Opracowanie dokumentacji oraz nadzór inwestorski: Inicjatywa Inżynierska z Krakowa.
Podczas odbioru technicznego, który odbył się 31 października z udziałem Burmistrza Gminy i Miasta Miechów, Wykonawcy, Inspektora, Pracowników CKiS oraz Urzędu Gminy, omówiono działanie systemu sygnalizacji pożarowej, rozmieszczenie czujników i przycisków alarmowych oraz procedury postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia.
W tej kategorii:
-
II Konwent Organizacji Pomocowych Gminy Miechów poniedziałek, 17 listopada 2025
-
Konsultacje społeczne Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2026–2028 piątek, 14 listopada 2025
-
Małopolska Deszczówka 2025 - Nabór wniosków środa, 12 listopada 2025
-
Tak obchodzono Święto Niepodległości w Miechowie poniedziałek, 10 listopada 2025
-
Noce i Dnie Ziemi Miechowskiej. Wspomnienie Szczepanowic poniedziałek, 10 listopada 2025
-
Sesja Rady Miejskiej w Miechowie piątek, 7 listopada 2025
-
Spotkanie dla przedsiębiorców realizujących prace z programu „Czyste Powietrze” czwartek, 6 listopada 2025
-
Dofinansowanie do usuwania azbestu środa, 5 listopada 2025
-
Zakończono szkolenia dla NGO środa, 5 listopada 2025
