Miechów - Miasto i Gmina

Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

I Kadrowa na półmetku marszu w Miechowie

środa, 8 sierpnia 2018

7 sierpnia miechowski Rynek stał się miejscem tradycyjnego powitania uczestników Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej, którzy już 53. raz, a (38. po wojnie) pokonują trasę prowadzącą z krakowskich Oleandrów do Kielc.

I Kompania Kadrowa prowadzona przez Orkiestrę Dętą Sygnał z Miechowa, przybyła na Rynek o godzinie 14.00.  Kolumnę złożoną z członków organizacji strzeleckich, żołnierzy, kawalerii marszowej, harcerzy i cywilów przyprowadził komendant Dionizy Krawczyński.

Przy pomniku z Orłem obecni byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych, zakładów pracy i organizacji. Po odegraniu Hymnu Państwowego, gości przywitał Burmistrz Gminy i Miasta Miechów – Dariusz Marczewski, życząc wszystkim udanego pobytu w Miechowie.  

Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych (wieloletni komendant marszu) uhonorował Medalami Pro Patria miechowian Zofię i Stanisława Osmendów, którzy od blisko 40 lat goszczą u siebie uczestników kadrówki.

Na zakończenie uroczystości w Rynku, wspólnie odśpiewano Pierwszą Brygadę, a przedstawiciele marszu oraz miejscowych władz i organizacji złożyli kwiaty pod pomnikiem z Orłem.

Następnie kadrowicze przemaszerowali do amfiteatru, gdzie wspólnie z mieszkańcami miasta wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Perły Miechowa”.

Marsz I Kadrowej 2018


Podziel się: