Miechów - Miasto i Gmina

Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Miechów liderem w zakresie poprawy jakości powietrza

piątek, 2 listopada 2018

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego podsumował efekty działań Województwa Małopolskiego i lokalnych samorządów w walce ze smogiem w 2017 roku. Opracowany dokument zawiera informacje o efektach działalności samorządów lokalnych, które bezpośrednio lub pośrednio wpłynęły na poprawę jakości powietrza w Małopolsce.

W ramach realizacji Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego, wykazano działania, które wpłynęły na ograniczenie niskiej emisji.

W podsumowaniu działań na rzecz poprawy jakości za 2017 rok, Gmina Miechów zajęła drugie miejsce w województwie małopolskim pod względem ilości zlikwidowanych starych nieekologicznych źródeł ciepła (459 szt. starych kotłów/pieców).

Powyższe działania były możliwe m.in. dzięki realizacji dwóch programów dofinansowujących w ramach KAWKA pn. „Likwidacja niskiej emisji w mieście Miechów etap 2” oraz PONE pn. „Wymiana starych źródeł ciepła na nowe, ekologiczne kotły w Gminie Miechów”.

Inwestycje w tym zakresie realizowane były w 87 gminach z terenu Małopolski, podczas gdy w 2016 roku wykazało je tylko 48 gmin (wzrost o 81%). Gminy, w których zlikwidowano największą liczbę urządzeń to: Kraków (6114 szt.), Miechów (459 szt.), Tarnów (183 szt.), Skawina (179 szt.) i Zabierzów (135 szt.).

Podziel się: