25 Sobota, 25 maja 2024 Grzegorz, Urban, Magda
Pogoda

Plac budowy bloku mieszkalnego na Os.Parkowym

wtorek, 7 maja 2024
Kliknięcie otwiera galerię

Nowoczesny, energooszczędny blok mieszkalny na Osiedlu Parkowym w Miechowie pnie się do góry. Inwestycja realizowana jest w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SIM Małopolska, której jednym z udziałowców jest gmina Miechów.

W miniony poniedziałek, 6 maja plac budowy, w obecności Burmistrza Dariusza Marczewskiego wizytowali Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Łukasz Bałajewicz oraz Prezes zarządu spółki SIM Małopolska Michał Łysy.

Przy udziale przedstawicieli wykonawcy – firmy Remar omówiono wykonany dotychczas zakres  i przedstawiono etapy prac przewidziane na najbliższe tygodnie. Pod koniec czerwca, planowane jest zakończenie stanu surowego otwartego, budowanego bloku wielorodzinnego z 79 mieszkaniami na wynajem.

Przedsięwzięcie obejmuje budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z instalacjami wod.-kan., gazową, c.o., elektryczną, teletechniką, fotowoltaiką wraz z odcinkami zewnętrznymi instalacji wewnętrznych wody, kanalizacji sanitarnej, gazu, elektryki z oświetleniem terenu, kanalizacji deszczowej. W zakresie jest także zagospodarowanie okolicznego terenu w postaci zieleni oraz niezbędnej infrastruktury drogowej.

Przypomnijmy, że na realizację tego przedsięwzięcia Gmina Miechów otrzymała ponad 10 mln zł wsparcia z Funduszu Dopłat za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego oraz blisko 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Koszt inwestycji wynosi 22 788 888,88 zł. Podpisana przez spółkę SIM umowa z Generalnym Wykonawcą zakłada zakończenie prac do końca grudnia tego roku.

Podziel się:


na górę