23 Wtorek, 23 kwietnia 2024 Jerzy, Wojciech
Pogoda

Dni Miechowa 2015 !

poniedziałek, 15 czerwca 2015
Kliknięcie otwiera galerię

W dniach 12-14 czerwca odbyły się Dni Miechowa, podczas których nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Święto miasta rozpoczęła parada przebierańców, która w piątkowe przedpołudnie w asyście Orkiestry Dętej ''Sygnał” wyruszyła sprzed Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie do rynku. W paradzie licznie udział wzięły szkoły i placówki kulturalno-oświatowe oraz miechowskie stowarzyszenia. W pochodzie uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Miechowie ubrani w stroje Macieja Miechowity. Stroje te zostały zakupione w ramach realizacji projektu pn. "Zakup strojów z epoki Macieja Miechowity, promujących postać wybitnego miechowianina". Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW na lata 2007-2013.

Symbolicznego otwarcia Dni Miechowa dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Miechów – Dariusz Marczewski, który przedstawicielom miechowskiej młodzieży przekazał klucze do bram miasta. Następnie wybrano najpiękniejszy strój parady oraz najlepszy baner reklamujący Gminę Miechów. Na scenie z programem artystycznym wystąpiły ośrodki kultury, przedszkolaki oraz młodzież szkolna.

Równocześnie na rynku,  z dużą ilością atrakcji odbywało się I Miechowskie Święto Organizacji Pozarządowych.W piątkowe popołudnie, rynek zdominowali kolarze – zawodnicy 53. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Ostatnim akcentem pierwszego dnia święta miasta było widowisko uliczne zatytułowane "Serce do Juana w ogniu" oraz zabawa taneczna z zespołem ''Jurasi''.

Podczas Dni Miechowa, tradycyjnie już, najliczniejszą publiczność zgromadziły występy gwiazd sobotniego i niedzielnego wieczoru. W sobotę na scenie stadionu MKS „Pogoń”, wystąpił zespół Happysad. Gwiazdą niedzielnego wieczoru była klasyka polskiej muzyki rockowej: Zespół PERFECT, który przyciągnął na stadion kilkudziesięciotysięczne tłumy. Wykonawcy nie zawiedli publiczności, grali długo, chętnie wychodzili na bis.

W obszernym programie trzydniowej imprezy z pewnością każdy znalazł coś dla siebie. Wśród atrakcji znalazły się m.in.: rodzinny festyn sportowy, II Miechowski Turniej Squasha spławikowe zawody wędkarskie, zawody pływackie w ramach programu ''Już pływam”, pokaz szkolenia psów, zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego dla młodzieży i dorosłych, odkryj Miechów - turystyczna gra planszowa, wystawa modelarska „Ikar" oraz I. Miechowski Doggtrekking.
Do obchodów Dni Miechowa włączyły się również Muzeum Ziemi Miechowskiej, Biblioteka Publiczna i Galeria "U Jaksy". Przez trzy dni święta miasta, scenę zdominowały zespoły i soliści działający przy Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, jak również wykonawcy spoza Miechowa.
Dla publiczności, z muzycznym repertuarem wystąpili m.in.: Virus Ego, Mistyka, Też Ładnie, Wiewiórki Na Rowerze, Elefantes, Not Bad, zespół Bohema, Kairos, Super - Grupa Kredki, Regina Bogacz, zespół Efect, Andrzej Gaździcki z zespołem, zespół Goner Jenny oraz Laureaci 4. Małopolskiego Konkursu Piosenki Angielskiej.
Dni Miechowa 2015 zakończył pokaz sztucznych ogni.

Dni Miechowa 2015
Podziel się:


na górę