02 Sobota, 2 lipca 2022 Jagoda, Urban, Otton
Pogoda

Gmina Miechów kolejny raz w gronie eko.Liderów

poniedziałek, 5 czerwca 2017
Kliknięcie otwiera galerię

Gmina Miechów zdobyła wyróżnienie w organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie konkursie eko.LIDERZY 2017 w kategorii ekoGMINA miejsko-wiejska. 

Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali, która odbyła się w piątek 2 czerwca w Krakowie. 
Pamiątkową statuetkę oraz symboliczny czek na 15 tysięcy złotych z rąk Małgorzaty Mrugały – Prezes Zarządu WFOŚ oraz Andrzeja Deres - Przewodniczącego Rady Nadzorczej WFOŚ w Krakowie odebrał Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski.

Nagroda dla Gminy Miechów przyznana została za całokształt działań z zakresu ochrony środowiska w 2016 roku.

Stawiając na ekologię i nowoczesne rozwiązania

W ostatnich latach samorząd Miechowa zrealizował istotne przedsięwzięcia w zakresie ekologii - zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i budynkach prywatnych. Prowadzone są działania, które mają przyczynić się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń w mieście Miechów poprzez zapewnienie nowoczesnych, wysokosprawnych systemów ogrzewania. I tak  2016 roku  w ramach programu ograniczenia niskiej emisji ,,Kawka 2" przebudowane zostały kolejne miejskie kotłownie, a w domach mieszkańców Miechowa węglowe paleniska zastępowane są przez nowoczesne piece gazowe. Z kolei środki zewnętrzne ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy pozwoliły na montaż instalacji solarnych w jednostkach gminnych oraz  228 domach prywatnych . Wygospodarowane w ramach tego projektu dodatkowe fundusze zostały przeznaczone na termomodernizację budynków – Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Urzędu Gminy i Miasta, wymianę oświetlenia ulicznego, a także montaż pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej przy budynku krytej pływalni.

Kapituła Nagrody oceniała przedsięwzięcia zrealizowane w 2016 r. przy współudziale środków  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz innych instytucji finansujących ochronę środowiska w Małopolsce. Poza samorządami, w konkursie uczestniczyły również  szkoły i przedszkola, organizacje pozarządowe, a także  inne jednostki realizujące zadania związane z ochroną środowiska.

Warto przypomnieć, że Gmina Miechów, kolejny raz (poprzednio w 2015 roku) znalazła się wśród laureatów konkursu eko.LIDERZY Województwa Małopolskiego.

Podziel się:


na górę