25 Czwartek, 25 czerwca 2026 Dorota, Łucja, Wilhelm
Pogoda

Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

wtorek, 16 czerwca 2026
Kliknięcie otwiera galerię

Burmistrz Gminy i Miasta Miechów zaprasza mieszkańców do udziału w Krajowym Treningu Pierwszej Pomocy, który odbędzie się w dniu 20 czerwca 2026 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach inicjatywy Wojewody Małopolskiego mającej na celu popularyzację wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

📅 Termin: 20 czerwca 2026 r.

📍 Miejsce: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie, ul. Racławicka 20

🕙 Godziny: 10:00–12:00

Podczas wydarzenia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie, przy wsparciu druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Miechów, przeprowadzą pokazy oraz instruktaże z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Uczestnicy będą mogli zapoznać się m.in. z:

  • oceną bezpieczeństwa miejsca zdarzenia,
  • prawidłowym wezwaniem pomocy,
  • oceną przytomności i oddechu osoby poszkodowanej,
  • resuscytacją krążeniowo-oddechową (RKO),
  • użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED),
  • tamowaniem krwotoków.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w wydarzeniu. Zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności mogą pomóc uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka.

Podziel się:


na górę