25 Sobota, 25 maja 2024 Grzegorz, Urban, Magda
Pogoda

Miechowska Noc Muzeów za nami

wtorek, 16 maja 2023
Kliknięcie otwiera galerię

W ubiegły piątek 12 maja, aż cztery instytucje kultury w Miechowie włączyły się w Noc Muzeów i zorganizowały dla mieszkańców specjalny wieczór z bezpłatnym zwiedzaniem oraz atrakcjami.

Tegoroczną miechowską Noc Muzeów rozpoczął wernisaż wystawy malarstwa Anny Płacheckiej-Śniadach pt. „W świecie koloru” w Galerii BWA „U Jaksy”.

– Radosne, bajkowo-surrealistyczne obrazy mocno oddziaływały na bardzo licznie przybyłą publiczność. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili Dominik Bieńczycki oraz Maciej Muszyński wykonując koncert na skrzypce i gitarę elektryczną, nawiązujący do wystawy i nocnej atmosfery – opisują organizatorzy.

Na zwiedzanie klasztoru i Bazyliki Grobu Bożego z przewodnikiem zaprosiło Muzeum Ziemi Miechowskiej. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć nieudostępniane na co dzień przestrzenie klasztorne oraz poznać ciekawostki dotyczące bazyliki.

W Galerii Poprzecznej odbyła się prelekcja fotografa Karola Bagińskiego na temat fotografii ekspresyjnej oraz autorskie oprowadzanie po wystawie „Niepejzaże”.

Całą prelekcję można zobaczyć poniżej.

Na zakończenie wieczoru Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel przygotowała pokaz filmowy, podczas którego wyświetlony został film „Seksmisja” w reżyserii Juliusza Machulskiego.

fot. BWA, Galeria Poprzeczna, UGiM, MZM

Podziel się:


na górę