Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Niepodległościowy turniej sportowy w SP Nr 2

środa, 7 marca 2018

W bieżącym roku obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Do obchodów rocznicowych w Gminie Miechów dołączyła Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi organizując Niepodległościowy Pokaz Sportowy. Był to pierwszy tego typu pokaz
w historii szkoły.

Pokaz został zorganizowany z inicjatywy uczniów pod opieką i kierunkiem pani Beaty Dubrownik, nauczycielki wychowania fizycznego w klasach gimnazjalnych, na hali sportowej naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje sportowe pasje w różnych dyscyplinach, o różnym stopniu trudności i umiejętności. Każdy z wykonawców włożył trud pracy, aby jak najlepiej się pokazać.

Miły akcent zagościł podczas trwania pokazu – Walentynka i Walenty rozdawali słodycze wszystkim zgromadzonym.

W organizacji, przygotowaniu i pokazie brało udział 42 uczniów z klas gimnazjalnych i podstawowych, którzy zaprezentowali następujące dyscypliny sportowe: taniec towarzyski, taniec nowoczesny, zumba, fitness, free style piłka nożna – żonglerka, popisowa jazda na rolkach, MTB Stunt – popisowa jazda na rowerach BMX.

Niezwykłą niespodziankę przygotowały siostry zakonne: Jonasz i Debora, prezentując swoje wyczyny na rowerach BMX, co wzbudziło ogromną sensację i dużą dawkę radości.

Jako gość specjalny wystąpił ze swoim pokazem Karol Widyk, uczeń klasy maturalnej Zespołu Szkół w Piotrowicach Małych koło Proszowic, który profesjonalnie zajmuje się  jazdą na rowerze MTB Stunt.

Niepodległościowy Turniej Sportowy w SP Nr 2


Podziel się: