Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Obchody 228. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja

poniedziałek, 6 maja 2019

Mszą świętą sprawowaną za Ojczyznę odprawioną w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie rozpoczęły się powiatowo-miejskie obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Nabożeństwo z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych, delegacji oraz parafian sprawował ks. Proboszcz Franciszek Siarek.

Następnie uczestnicy w przemarszu udali się na Rynek, gdzie po odegraniu Hymnu Państwowego przez orkiestrę dętą „Tempo” nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie.

Przy pomniku z Orłem  kwiaty złożyły delegacje władz państwowych na czele z poseł Lidią Gądek, przedstawiciele samorządu powiatu miechowskiego: Jacek Kobyłka z przewodniczącym Rady Powiatu Krzysztofem Świerczkiem.

Miechowski samorząd reprezentował burmistrz Dariusz Marczewski z zastępcą Andrzejem Banaśkiewiczem i przewodniczącym Rady Miejskiej Zenonem Czekajem. Obchody uświetniła obecność pocztów sztandarowych szkół, przedszkoli, instytucji harcerskich, kombatanckich i zakładów pracy.

Dalsza cześć uroczystości odbyła się w Starostwie Powiatowym. Okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor Muzeum Ziemi Miechowskiej – Włodzimierz Barczyński,  świętowanie zakończył występ artystyczny pianistki Katarzyny Kornaś i skrzypaczki Justyny Pazera, które wykonały wiązankę pieśni patriotycznych.

/Fot. R.Deńca/

Podziel się:

W tej kategorii: