Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Spotkanie młodzieży z reżyserem Markiem Brodzkim

poniedziałek, 1 października 2018

1 października uczniowie szkół podstawowych z gminy Miechów w uczestniczyli w wyjątkowej "lekcji historii", podczas której przewodnikiem i zarazem artystą był Miechowianin-reżyser Pan Marek Brodzki.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach w projektu pn. „Miechów pamięta", który jest efektem współpracy naszej Gminy ze Stowarzyszeniem Budujmy Radość.

Projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu Mecenat Małopolski i wpisuje się w cykl wydarzeń organizowanych w Gminie Miechów z okazji 100 - rocznicy odzyskania Niepodległości.

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie Pan Marek Brodzki zaprezentował młodzieży swój najnowszy projekt edukacyjny "Historia w ożywionych obrazach”. Materiałem niezwykle atrakcyjnym okazały się znakomite dzieła malarstwa polskiego autorstwa Jana Matejki, przedstawione w postaci krótkich dzieł filmowych.

Podczas spotkania, burmistrz Dariusz Marczewski  wspólnie z naszym gościem -  Panem Markiem Brodzkim przekazał młodzieży albumowe wydawnictwa DVD "Polska Niepodległa - Historia w ożywionych obrazach". Cykl ten obejmuje: Zaprowadzenie chrześcijaństwa R.P. 965, Zabójstwo św. Stanisława, Stańczyk na balu u Królowej Bony, Hołd Pruski, Unia Lubelska, Batory pod Pskowem, Kazanie Skargi, Carowie Szujscy na sejmie warszawskim, Jan Sobieski pod Wiedniem, Konstytucja 3 Maja.

Przekazane filmy, wyprodukowane zostały przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Przeznaczone są zarówno dla uczniów, oraz nauczycieli i wykorzystywane będą w naszych szkołach jako materiał edukacyjny na lekcjach historii.

Licznie przybyłej młodzieży i ich opiekunom, serdecznie dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu z reżyserem Panem Markiem Brodzkim.

Podziel się: