25 Sobota, 25 września 2021 Luiza, Patrycja, Ludwik
Pogoda

Statuetki Macieja Miechowity dla Laureatów Nagrody Burmistrza Miechowa

poniedziałek, 1 lutego 2016
Kliknięcie otwiera galerię

29 stycznia br. w zabudowaniach poklasztornych przy Bazylice Grobu Bożego odbyło się Miechowskie Spotkanie Noworoczne, w trakcie którego wręczono Statuetki Macieja Miechowity w II edycji Konkursu o Nagrodę Burmistrza Miechowa.

Nagrody przyznano w kategoriach: Osobowość Roku, Lider Przedsiębiorczości, Aktywna Organizacja.

Wyróżnienia są uhonorowaniem osób i instytucji, które na wzór Macieja Miechowity kierują się w swojej działalności społecznym przesłaniem podejmowanych inicjatyw, dobroczynnością i mądrością w budowaniu współczesnego wizerunku Miechowa.

Laureatem Nagrody Burmistrza w kategorii Osobowość Roku została Dorota Małodobry, lider „Szlachetnej Paczki”, koordynator Komitetu Parafialnego Światowych Dni Młodzieży.  Nagrodzona od wielu  lat utożsamia się z wartościami Szlachetnej Paczki,
zwłaszcza z ideą mądrej pomocy. Jako Lider tego projektu, skupiła wokół siebie liczną grupę wolontariuszy chcących podjąć  to wyzwanie na naszym terenie. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu całej drużyny Szlachetnej Paczki, w grudniu 2015 roku projektem objętych zostało aż 40 rodzin – nie tylko  z Gminy Miechów, ale również z terenu powiatu miechowskiego, a łączna  wartość przekazanej pomocy wyniosła ok. 100 tys. zł.  

Laureatem  Nagrody Burmistrza w kategorii Lider Przedsiębiorczości została Firma „An-Mar”  - Marcin Tandos i Andrzej Bluj. Przedsiębiorstwo działa od maja 2007 roku. Młodzi właściciele potrafili nie tylko uruchomić firmę, utrzymać ją na rynku, ale również zapewnić zatrudnienie dla ponad 100 osób. Świadczą usługi transportowe zarówno na terenie Polski jak i poza jej granicami, dostarczając towary m.in. do Niemiec, Austrii, Francji, Włoch, Hiszpanii. Firma nie ogranicza się jedynie do prowadzonej działalności, ale także angażuje się w wydarzenia odbywające się na terenie Miechowa przekazując dofinansowanie na ich organizację.

Laureatem nagrody Burmistrza w kategorii Aktywna Organizacja zostało Stowarzyszenie Budujmy Radość w Miechowie – statuetkę odebrała prezes Aleksandra Żak. Stowarzyszenie powstało w 2013 r. z oddolnej inicjatywy rodziców i dzieci z terenu Gminy Miechów. Głównym celem  działalności jest wspieranie rozwoju najmłodszych mieszkańców naszej gminy, ochrona i promocja zdrowia oraz organizacja wypoczynku letniego i zimowego. Stowarzyszenie współpracuje z wieloma instytucjami tworzy projekty -  w szczególności dla rodzin. Już w pierwszym roku swojej działalności organizacja pozyskała kwotę około 25 tys. w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  2007-2013 "Małe projekty" dla zadania pn. Doposażenie placu zabaw przy Przedszkolu Nr 1 w Miechowie.

Laureaci otrzymali słowa uznania i gratulacje oraz odebrali statuetki „Macieja Miechowity” z rąk Burmistrza Dariusza Marczewskiego i pozostałych członków Kapituły: Zenon Czekaja - przewodniczącego Rady Miejskiej w Miechowie, Bolesława Kota - prezesa Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w Miechowie, Krystyny Olchawy - dyrektor BWA „U Jaksy” w Miechowie oraz Moniki Górak z UGiM.

Spotkanie zgromadziło miechowian, przedstawicieli samorządu województwa małopolskiego, powiatu miechowskiego i gminy Miechów. Dariusz Marczewski  jako gospodarz uroczystości, podziękował gościom za liczne przybycie oraz złożył wszystkim życzenia noworoczne.

Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół: Magda Brudzińska Trio z repertuarem filmowo – ludowym.

Laureaci Konkursu o Nagrodę Burmistrza ''Statuetka Macieja Miechowity''
Podziel się:


na górę