22 Sobota, 22 czerwca 2024 Paulina, Jan, Tomasz
Pogoda

Termomodernizacja kolejnych świetlic wiejskich i remiz OSP

czwartek, 31 sierpnia 2023
Kliknięcie otwiera galerię

Trzy świetlice wiejskie oraz remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Miechów przekazano do prac termomodernizacyjnych. Będą estetyczniejsze, ekologiczne i bardziej funkcjonalne dla lokalnej społeczności.

To duże przedsięwzięcie na terenie sołectw gminnych, realizowane będzie ze środków dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pozyskanych przez Gminę Miechów. Wartość całego projektu wynosi 2 483 171,42 zł, w tym kwota dofinansowania 1 983 742,09 zł.

Prace termomodernizacyjne w budynkach obejmować będą w głównej mirze wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian i poddaszy, modernizację instalacji elektrycznej i systemu ogrzewania czy też remont schodów wejściowych. Ponadto, przy każdym obiekcie zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej.

Wykonawcą zadań w Bukowskiej Woli i Sławicach Szlacheckich będzie firma Wik-Wero z Kielc, natomiast w Brzuchani prace realizowane będą przez Color-Bud z siedzibą w Sułoszowej.

Przekazanie placów budowy odbyło się przy udziale Burmistrza  Gminy i  Miasta Miechów, Radnych Rady Miejskiej  reprezentujących lokalne środowiska, wykonawców, przedstawicieli sołectw, OSP oraz mieszkańców.

Stosownie do umów zawartych przez Wykonawców z Gminą Miechów, realizacja prac we wszystkich obiektach ma zostać ukończona do końca bieżącego roku.

Podziel się:


na górę