25 Czwartek, 25 lipca 2024 Jakub, Krzysztof, Walentyna
Pogoda

Turystyczne Skarby Małopolski 2023 - głosowanie trwa!

poniedziałek, 4 września 2023
Kliknięcie otwiera galerię

Miechów startuje w V edycji konkursu "TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI” aż w dwóch kategoriach: "Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna" oraz "Najciekawszy szlak turystyczny". Głosowanie potrwa do 10 września br.

Na Gminę Miechów, jako na  "Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna", każdy mieszkaniec może oddać swój głos tutaj.

W ramach tej kategorii brane będą pod uwagę miejscowości oraz gminy odznaczające się m.in. walorami turystycznymi. Kandydatów w tej kategorii powinna wyróżniać wyjątkowość terenu, ciekawe dziedzictwo kulturowe, historyczne lub przyrodnicze, obecność atrakcji turystycznych, dbałość o estetykę krajobrazu, propozycje udogodnień dla turystów, a także gościnność i przychylność mieszkańców względem turystów.

Na trasę pieszo-rowerową „Szlakiem Wąskotorówki” w Gminie Miechów w kategorii "Najciekawszy szlak turystyczny" również zagłosować można tutaj.

W ramach tej kategorii brane będą pod uwagę wytyczone i oznakowane trasy łączące ze sobą miejsca lub obiekty związane z pewną nadrzędną ideą i przebiegające przez określony obszar. Szlaki mogą być historyczne, kulturowe, pielgrzymkowe, przyrodnicze, piesze, rowerowe, samochodowe, wodne, jeździeckie, narciarskie, inne szlaki turystyczne. Kandydatów w tej kategorii powinna wyróżniać m.in. tematyka szlaku, malowniczość lub oryginalność trasy, dobre oznakowanie i poprowadzenie w terenie, obecność infrastruktury turystycznej zlokalizowanej na szlaku.

Należy pamiętać, aby po wypełnieniu i wysłaniu formularza do głosowania dokonać jego zatwierdzenia przez kliknięcie w link aktywujący, który zostanie przesłany na wskazany adres e-mail – dzięki temu oddany głos trafi tam, gdzie powinien i zostanie policzony.

Idea konkursu

Małopolska to region wyjątkowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, od unikatowych na skalę światową skarbów kultury i dziedzictwa oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów, po niepowtarzalną ofertę turystyki aktywnej, jedyne w swoim rodzaju wydarzenia kulturalne i wyśmienitą kuchnię. Ta wyjątkowa oferta turystyczna sprawia, że do Małopolski rok rocznie przyjeżdżają rzesze turystów. Ideą konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce przedsięwzięć i inicjatyw, dzięki którym Województwo Małopolskie jest najchętniej odwiedzanym polskim regionem.

Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zachęcamy do głosowania - Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w roku następującym po roku, w którym konkurs został rozstrzygnięty.

Laureat I miejsca w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna" otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 100 000 zł.

Podziel się:


na górę