28 Wtorek, 28 września 2021 Patrycja, Erazm, Augustyn
Pogoda

Miechowskie Forum na rzecz Młodych

wtorek, 14 września 2021
Kliknięcie otwiera galerię

14 września br. w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie odbyło się „Miechowskie Forum na rzecz Młodych” organizowane przez Stowarzyszenie Rozwijamy Pasje.

Spotkanie otworzyła Ewa Majewska-Dudek - Prezes Stowarzyszenia, która wprowadziła uczestników w założenia realizowanego projektu oraz opowiedziała o działalności stowarzyszenia.

Andrzej Banaśkiewicz - Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Miechów podziękował za organizację wydarzenia. Podkreślił, iż jest to bardzo ważna inicjatywa dotycząca wsparcia młodzieży.

Forum składało się z bloków tematycznych (wykładów oraz warsztatów) dotyczących działań wspierających młodzież.

Program obejmował następujące zagadnienia:

  • „Sytuacja młodzieży w czasie pandemii oraz jej powrót do szkół” - Marzena Krochmal-Białek (psycholog)
  • „Sukces rodem z Miechowa” – Maciej Jamroży (projektant architektoniczny), Paulina Korzeniowska (projektantka mody), Marek Pituch (aktor teatralny i telewizyjny)
  • „Nasza oferta spędzania czasu wolnego dla młodzieży. Zasoby powiatu miechowskiego na tle powiatów ościennych” – Sylwia Suchecka (Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Miechowie), Gabriela Kałwa (Dom Kultury w Wolbromiu), Marcin Florek (Muzeum Ziemi Miechowskiej), Elżbieta Kopeć oraz Aleksandra Gajos (Gminny Ośrodek Kultury w Kozłowie).
  • „Działalność organizacji pozarządowych i klubów sportowych na rzecz młodych ludzi w powiecie miechowskim. Czy wychodzimy naprzeciw potrzebom młodzieży, czy tylko nam się tak wydaje? – Paweł Podyma (Miejski Klub Sportowy Pogoń Miechów), Tomasz Uchto (Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego DUCH), Ewa Majewska-Dudek (Stowarzyszenie Rozwijamy Pasje).

Odbyły się także trzy warsztaty:

1) „Co wiemy o potrzebach młodzieży? Zainteresowania, pasje, motywacja,spędzanie czasu wolnego, aktywność społeczna”

2) „Infrastruktura i dostępność usług edukacyjnych, rekreacyjnych, kulturalnych i sportowych w powiecie miechowskim – czyli co mamy, a co powinniśmy mieć?”

3)„Współpraca lokalna na rzecz młodych ludzi – czyli jak być partnerem młodzieży w działaniu”

Podczas forum, podkreślono, jak ważne jest wspieranie rozwoju młodzieży,budowanie ich potencjału, wiara w ich talenty.

Podziel się:


na górę