Montaż instalacji fotowoltaicznej przy obiekcie szkolnym na os. Sikorskiego
12 września przekazano plac budowy pod realizację inwestycji obejmującej montaż instalacji fotowoltaicznej przy obiektach szkolnych na os. Sikorskiego w Miechowie. Jest to pierwsze z trzech zadań, które wykonane zostanie na terenie tego kompleksu oświatowego w ramach Projektu pn. Głęboka termomodernizacja budynków szkół w Gminie Miechów i Proszowice”.
Przedsięwzięcie przewiduje wykonanie prac służących obniżeniu zapotrzebowania na energię cieplną budynków (termomodernizacje), a także zastosowanie rozwiązań zmniejszających zużycie energii elektrycznej w postaci montażu instalacji PV oraz wymianę oświetlenia na energoodzczędne w szkołach objętych projektem.
Inwestycja współfinansowana jest ze środków pozyskanych przez samorząd gminny z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: „Środowisko, Energia i Zmiana klimatu”.
Przekazanie placu budowy odbyło się przy udziale Burmistrza – Dariusza Marczewskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Miechowie – Agaty Skrzypczyk, Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej – Heleny Kruszec, Inspektora nadzoru - Remigiusza Karwat oraz Wykonawcy prac - Pawła Reguckiego reprezentującego Firmę Handlowo-Usługową Elektroautomatyka z Biskupic
Realizację zadania koordynował będzie Wydział Inwestycji i Ochrony Środowiska UGiM w Miechowie.
W tej kategorii:
-
Olimpijska historia Polski na wystawie w Miechowie środa, 10 czerwca 2026
-
Dni Miechowa 2026 - zmiana organizacji ruchu środa, 10 czerwca 2026
-
Strażacka rywalizacja na zawodach MDP poniedziałek, 8 czerwca 2026
-
Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP poniedziałek, 8 czerwca 2026
-
VIII Święto Storczyka zgromadziło miłośników przyrody niedziela, 7 czerwca 2026
-
Dni Miechowa w nowej odsłonie! Program wydarzeń piątek, 5 czerwca 2026
-
Strefa Kibica – Roland Garros 2026 🎾 piątek, 5 czerwca 2026
-
83. Rocznica Pacyfikacji Mieszkańców Nasiechowic piątek, 5 czerwca 2026
-
Ankieta - Projekt „Dostępny Samorząd 2.0” środa, 3 czerwca 2026
