08 Środa, 8 lutego 2023 Piotr, Jan, Hieronim
Pogoda

Montaż instalacji fotowoltaicznej przy obiekcie szkolnym na os. Sikorskiego

poniedziałek, 12 września 2022
Kliknięcie otwiera galerię

12 września przekazano plac budowy pod realizację inwestycji obejmującej montaż instalacji fotowoltaicznej przy  obiektach szkolnych na os. Sikorskiego w Miechowie. Jest to pierwsze z trzech zadań, które wykonane zostanie na terenie tego kompleksu oświatowego w ramach Projektu pn. Głęboka termomodernizacja budynków szkół w Gminie Miechów i Proszowice”.

Przedsięwzięcie przewiduje wykonanie prac służących obniżeniu zapotrzebowania na energię cieplną budynków (termomodernizacje), a także zastosowanie rozwiązań zmniejszających zużycie energii elektrycznej w postaci montażu instalacji PV oraz wymianę oświetlenia na energoodzczędne w szkołach objętych projektem. 

Inwestycja współfinansowana jest ze środków pozyskanych przez samorząd gminny z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: „Środowisko, Energia i Zmiana klimatu”.

Przekazanie placu budowy odbyło się przy udziale Burmistrza – Dariusza Marczewskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Miechowie – Agaty Skrzypczyk, Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej – Heleny Kruszec, Inspektora nadzoru - Remigiusza Karwat oraz Wykonawcy prac  -  Pawła  Reguckiego reprezentującego Firmę Handlowo-Usługową Elektroautomatyka z Biskupic 

Realizację zadania koordynował będzie Wydział Inwestycji i Ochrony Środowiska UGiM w Miechowie.     

Podziel się:


na górę