Miechów - Miasto i Gmina

Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej

piątek, 8 marca 2019

Dnia 6 marca 2019 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Jaksicach, w galerii prac plastycznych nadesłanych przez uczniów z 26 szkół odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej.

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem o czym świadczy ilość nadesłanych prac.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili dostojni goście: Dyrektor szkoły pani Halina Piskorz, Burmistrz Gminy i Miasta Miechów pan Dariusz Marczewski, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Zenon Czekaj, Radny Rady Powiatu pan Adam Motyka, Naczelnik Poczty Polskiej w Miechowie pani Jadwiga Zięba, uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz gość honorowy aktor Teatru Starego w Krakowie pan Bolesław Brzozowski.

Akademia rozpoczęła się odśpiewanie Hymnu Szkoły, po czym nastąpiła część artystyczna przygotowana przez panią Beatę Krochmal. Piosenkę do utworu Adama Mickiewicza Niepewność zaśpiewał pan Paweł Podyma przy akompaniamencie muzycznym uczniów z klasy piątej i siódmej, zagranym na ukulele sopranowym.

Gość honorowy pan Bolesław Brzozowski przeczytał Bajkę Adama Mickiewicza Żaby i ich króle. Następnie odpowiedział na pytania zadawane przez uczennice z klasy piątej, dotyczące jego życia i kariery związanej z zawodem aktora.

Po części artystycznej nadszedł czas wręczenia nagród laureatom oraz pamiątkowe fotografie z zaproszonymi gośćmi.

Nie byłoby tej wspaniałej uroczystości bez sponsorów, którzy szósty już raz wspierają konkurs środkami finansowymi oraz nagrodami. Są to: Burmistrz Gminy i Miasta Miechów pan Dariusz Marczewski, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Zenon Czekaj, Radny Rady Powiatu pan Adam Motyka, Wicestarosta Miechowski pan Paweł Osikowski oraz Poczta Polska Oddział w Miechowie. Organizatorzy panie: Beata Makowska, Renata Zięba i Ewa Sobczyk składają serdeczne podziękowania.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Anna Pałac

Podziel się: