25 Czwartek, 25 lipca 2024 Jakub, Krzysztof, Walentyna
Pogoda

Doposażone place zabaw przy placówkach oświatowych

wtorek, 2 lipca 2024
Kliknięcie otwiera galerię

Nową infrastrukturą zabawową mogą cieszyć się najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Pozyskane przez miechowski samorząd fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich umożliwiły doposażenie istniejących placów zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 1 w Miechowie.

Zadanie pn. ”Rozwój infrastruktury rekreacyjnej poprzez rozbudowę placów zabaw w Miechowie”, realizowane było przez gminę Miechów ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Przy Przedszkolu Samorządowym nr 1 na ul. Powstańców, zamontowano zestaw zabawowy - autobus oraz domek z werandą i zegarem. Z kolei plac zabaw znajdujący się przy Szkole Podstawowej Nr 1 na ul. M. Konopnickiej zyskał huśtawkę wahadłową podwójną z bocianim gniazdem, karuzelę tarczową oraz dwa zestawy zabawowe typu: „bujak foka” i bujak jeep”.

Prace wyposażeniowo - montażowe na podstawie umów zawartych z Gminą Miechów realizowały firmy: Simba Group Sp.zo.o z Lublina oraz "PRONAT" z siedzibą w Starej Wsi.

Nowe, kolorowe urządzenia na placach zabaw przy miechowskich placówkach oświatowych są już gotowe do użytku. Łączny koszt zadania wyniósł 93 118.65 zł, w tym dofinansowanie z PROW  59 251,40 zł.

Podziel się:


na górę