25 Sobota, 25 maja 2024 Grzegorz, Urban, Magda
Pogoda

Kolejna odsłona akcji SadziMY las w Miechowie

poniedziałek, 22 kwietnia 2024
Kliknięcie otwiera galerię

Sosny, brzozy, graby i modrzewie zasadzili na terenie byłego wysypiska śmieci mieszkańcy, którzy włączyli się w trzecią edycję akcji „SadziMY las w Miechowie”.

Wydarzenie odbyło się w sobotnie przedpołudnie 20 kwietnia na byłym składowisku odpadów po rekultywacji (ulica Ogrodowa). Mimo deszczowej pogody, akcja spotkała się z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem mieszkańców naszej gminy. We wspólnym sadzeniu udział wzięły dzieci, młodzież, seniorzy, jak również przybyli goście.

Jak co roku, dla uczestników przygotowano niezbędne akcesoria, wodę, zdrowe przekąski, a także upominki. W tym roku posadzonych zostało 1000 nowych drzew, których sadzonki dostarczyło miechowskie Nadleśnictwo. Wspólne sadzenie lasu w Miechowie organizowane jest od 2022 roku. Łącznie przez trzy ostanie edycje tego wydarzenia posadzono ponad 2500 sadzonek drzew.

Organizatorem akcji była Gmina Miechów. Partnerzy: Centrum Kultury i Sportu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o., WFOŚiGW w Krakowie oraz Nadleśnictwo Miechów.

Podziel się:


na górę