25 Sobota, 25 maja 2024 Grzegorz, Urban, Magda
Pogoda

Edukacja ekologiczna w szkołach gminnych

piątek, 19 kwietnia 2024
Kliknięcie otwiera galerię

W szkołach gminnych rozpoczęto cykl spotkań zwiększających świadomość ekologiczną wśród uczniów w zakresie efektywności energetycznej oraz wykorzystania źródeł energii odnawialnej.

Pierwsze z nich odbyło się 19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie i poprowadziła je Barbara Sonik Ekodoradca Gminy Miechów.

Wraz z uczniami poruszono najważniejsze zagadnienia dotyczące poprawy efektywności energetycznej  i wykorzystania OZE w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i wykazały się dużą znajomością zagadnień ekologicznych w tym m.in. z zakresu ochrony powietrza, propagowania selektywnej zbiórki odpadów stałych i odzysku surowców wtórnych.

Spotkanie miało charakter edukacyjny i zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu pn. "Głęboka termomodernizacja budynków szkół w Gminie Miechów i Proszowice", dofinansowanego  z  Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Przypomnijmy, że w ramach powyższego projektu przy obiekcie szkolnym zamontowano instalacje fotowoltaiczne, a w salach lekcyjnych, korytarzach i hali sportowej wymieniono oświetlenie na nowoczesne ledowe. Elewacja miechowskiej „dwójki” zyskała nowe barwy i nowoczesny mural, o wyglądzie których współdecydowali mieszkańcy. 

Wartość  projektu dla Gminy Miechów wynosi 6,57 mln zł, a pozyskane dofinansowanie  to kwota 3,8 mln zł.

Podziel się:


na górę