Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Nowa placówka pocztowa w budynku dworca PKP

piątek, 4 października 2019

3 października br., z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, starosty miechowskiego Jacka Kobyłki, przewodniczącego rady powiatu Krzysztofa Świerczka, burmistrza Miechowa Dariusza Marczewskiego oraz przedstawicieli Zarządu Poczty Polskiej odbyło się uroczyste otwarcie nowego punktu pocztowego w budynku dworca PKP w Miechowie.

Placówka otwarta została z myślą o pasażerach kolei, którzy będą mogli dużo łatwiej i szybciej załatwić sprawy pocztowe podczas swoich podróży.

Agencja poczty na dworcu PKP w Miechowie czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 do 19.00 oraz w soboty od 6.00 do 16.00. Prowadzona będzie przez PSS Społem w Miechowie. Można w niej skorzystać z aplikacji mObywatel polegającej na tym, że w trakcie odbioru przesyłek możliwe jest potwierdzenie tożsamości przez wykorzystanie aplikacji z własnego urządzenia mobilnego.

Będąc w tym dniu w Miechowie, Minister Adamczyk odbył także wizytę na placu budowy parkingu park&ride.

W obecności Ministra, Dariusz Marczewski – Burmistrz Miechowa, omówił kolejny etap prac inwestycji gminnej, realizowanej z funduszy europejskich. Wspomniał o działaniach miechowskiego samorządu związanych z zakupem autobusów elektrycznych, które wykorzystywane będą do prowadzenia przewozów w ramach transportu publicznego na terenie miasta Miechowa, a przede wszystkim będą służyły jako linia dowozowa do Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (dworca PKP).

Podziel się: