Miechów - Miasto i Gmina

Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Pierwsze warsztaty questowe

czwartek, 10 stycznia 2019

10stycznia odbyły się pierwsze z dwóch planowanych warsztatów questowych. Pod terminem quest kryje się gra terenowa w formie tradycyjnej z użyciem aplikacji internetowej.

Do zmagań z tworzeniem questu przystąpili najlepsi uczniowie podmiechowskich szkół podstawowych Pojalowic i Bukowskiej Woli: Natalia Jambur, Jakub Kozieł, Krzysztof Filipiec, Hubert Siwiec, Julia Gaik, Oliwia Idzik, Natalia Manterys Agata Włodarczyk, Martyna Włosek, Oliwier Koziara, Zuzanna Jakubas, Arkadiusz Włudarz, Alicja Nowak, Aleksandra Kurbiel, Emilia Sakłak, Kamil Rekuła zachęceni przez nauczycielki historii :Michalinę Ławik i Jadwigę Gładyszowską Tomczyk, które zgłosiły szkoły do projektu Fundacji Mapa Pasji.

Na warsztatami czuwał wice prezes fundacji Krzysztof Florys, a opiekę merytoryczną zapewnił P. Dyrektor Muzeum Ziemi Miechowskiej Włodzimierz Barczynski, historyk Marcin Florek oraz Pan Burmistrz Dariusz Marczewski, który udostępnił questowiczom salę konferencyjną w budynku GiM w Miechowie.

Młodzież pracowała bardzo efektywnie w oparciu o swoją wiedzę dotyczącą Bitwy Miechowskiej z 17 lutego 1863 roku. Następne warsztaty odbędą się zaraz po feriach i będą uwieńczeniem pracy twórczej z zakresu historii miasta związanej z bitwą.

Ten nowatorski pomysł, który dzięki Fundacji Mapa Pasji wdrazaja podmiechowscy uczniowie pozwoli uatrakcyjnić zapoznawanie się z historią naszej Małej ojczyzny będąca częścią narodowych dążen wyzwolenczych Powstania Styczniowego.

Inauguracyjny Quest o Bitwie Miechowskiej odbędzie się podczas obchodów jej 156 rocznicy 17 lutego 2019 r. Wezmą w nim uczniowie szkół gminnych - walcząc o Puchar Burmistrza.

Zapraszamy wszystkich do poznawania naszej historii przez zabawę.

Podziel się: