Miechów - Miasto i Gmina

Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

środa, 24 października 2018

19 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Bukowskiej Woli odbyło się uroczyste „Ślubowanie” uczniów klasy pierwszej.

Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem.

Pierwszoklasistów wspierali swoją obecnością rodzice, rodzeństwo, nauczyciele, koledzy i koleżanki. Ten szczególny dzień zaszczycił swoją obecnością Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji  Gminy i Miasta Miechów Krzysztof Piwowarczyk.

Wszystkich zgromadzonych przywitał Dyrektor Jan Manterys, który szczególnie ciepłe słowa skierował do pierwszaków i ich rodziców.

Maluchy zaprezentowały ciekawy  program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Lidii Goli.

Po części artystycznej nastąpiła długo oczekiwana przez dzieci chwila — ślubowania na sztandar szkoły, którego słowa rozbrzmiewały w całej szkole.

Ceremonii pasowania ogromnym ołówkiem przekazanym przez przedstawicielki Komitetu Rodzicielskiego  panią Ilonę Pieronek, Panią Sylwię Byrdy i panią Katarzynę Krzyżkiewicz, dokonał Dyrektor szkoły Jan Manterys. Panie zapewniały, iż wszyscy rodzice dołożą wszelkich starań, aby ich dzieci były dumą tej szkoły. Wręczyły one również pierwszaczkom wspaniałe upominki.

Następnie świeżo upieczeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczył pan Dyrektor Krzysztof Piwowarczyk. Jesteśmy przekonani, że ten piękny jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen.

Podziel się: