Miechów - Miasto i Gmina

Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Ślubuję uroczyście

poniedziałek, 29 października 2018

25 października to ważna data dla wszystkich Uczniów klas pierwszych, ich Rodziców, Dyrekcji i całej Społeczności Uczniowskiej.
W tym dniu Pierwszoklasiści w obecności pań wychowawczyń, pana Dyrektora Mirosława Czekaja i pań Dyrektor Jadwigi Pasek i Małgorzaty Kałwy, zaproszonych gości w osobie pana Burmistrza Dariusza Marczewskiego i przewodniczącej Rady Rodziców Jadwigi Gładyszowskiej Tomczyk ,,Ślubowali na sztandar szkoły”, a także zostali przyjęci w poczet Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem najmłodszych Uczniów, Rodziców i Gości przez pana Dyrektora i zapewnieniem przez
uczennice klasy III gimnazjum, przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, iż zawsze mogą liczyć na starsze koleżanki i kolegów.

Następnie pierwszaki zaprezentowały krótki program artystyczny, który obfitował w wiersze, piosenki, humorystyczne rymowanki i zapewnienia o byciu ,,godnym Uczniem tej szkoły”. Po wysłuchaniu strof o Ojczyźnie nadszedł czas na ,,Ślubowanie na Sztandar Szkoły”.
Z przejęciem i dumą słowo Ślubuję było powtarzane wielokrotnie, a przedstawiciele poszczególnych klas przypieczętowali to niezwykłe wydarzenie odciskiem palca w ,,Kronice Szkoły”. Kolejnym ważnym momentem było ,,Pasowanie na Ucznia”.

Na wzór przyjęcia do stanu rycerskiego Dyrekcja dokonała ,,Pasowania ” poprzez dotknięcie symbolicznym ołówkiem każdego pierwszoklasistę w ramię. Do życzeń wytrwałości i sukcesów w nauce złożonych przez pana Burmistrza dołączyli przedstawiciele Rodziców, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami. Uroczystość Ślubowania to nie tylko niezwykły czas dla Uczniów, to także lekcja patriotyzmu.
To wpajanie dzieciom szacunku do symboli narodowych, budzenie dumy z faktu bycia Polakiem, to lekcja pięknej polszczyzny, szacunku dla Rodziców i swoich korzeni. Zauważyli i docenili to wszyscy zebrani, a pan Burmistrz wyraził to słowami, mówiąc: ,,Hymn Polski w Waszym wykonaniu brzmiał pięknie.

Dziękuję Wam za to i zapraszam do wspólnego śpiewania hymnu i świętowania 11 Listopada”. Za słowa uznania dziękują przyjęte do Społeczności Uczniowskiej pierwszaki z klasy Ia z wychowawczynią Małgorzatą Banasik, z klasy Ib z wychowawczynią Małgorzatą Kielian i z Ic z Moniką Kruszec.

Podziel się: