Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Sportowy Turniej Miast i Gmin - Małopolska 2019

środa, 27 listopada 2019

26 listopada br. w Muzeum Sztuki i techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie 25.

Jubileuszowej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin – Małopolska 2019. Gmina Miechów zajęła IV miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej oraz III miejsce w Małopolsce. Nagrodę odebrał Dariusz Marczewski, Burmistrz Gminy i Miasta Miechów.

Od 26 maja do 1 czerwca 2019 roku w 20 miastach i gminach województwa małopolskiego zorganizowano 1315 imprez sportowo-rekreacyjnych, w których wystartowało 78 233 Małopolan w tym 2860 z 12 powiatów w teście Coopera. W ich przeprowadzenie zaangażowani byli nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy i instruktorzy rekreacji ruchowej.

XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin jest największą masową imprezą sportową w Polsce, promującą aktywność ruchową jako najlepszą i najskuteczniejszą formę spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia. Jest organizowany z inicjatywy Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy zaangażowali się w organizację turnieju oraz brali w nim udział.

/Fot./ Urząd Gminy Limanowa

Podziel się: