25 Sobota, 25 maja 2024 Grzegorz, Urban, Magda
Pogoda

Tydzień Bibliotek w Miechowie!

wtorek, 7 maja 2024
Kliknięcie otwiera galerię

„Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki”- tak mawiał Stephen King, kultowy amerykański pisarz. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie zachęca wszystkich do odkrycia jego prawdziwości, najbliższa ku temu okazja będzie podczas Tygodnia Bibliotek! Obchodzony w całej Polsce gwarantuje nie tylko atrakcje czytelnicze, ale i szeroki zakres wrażeń kulturalno-artystycznych. Nie inaczej będzie w miechowskiej bibliotece.

10 maja, o godzinie 18.00 w ramach cyklu „Rozmowy nieautoryzowane” odbędzie się spotkanie autorskie z Markiem Pituchem, pochodzącym z Miechowa aktorem, autorem sztuk teatralnych oraz zbioru opowiadań, pt. „Brudne zapiski”. Z pewnością niezwykłe epizody z życia Lucjana Miłoszewskiego nie pozostawią nikogo obojętnym, a staną się okazją do sentymentalnej podróży w przeszłość oraz dyskusji nie tylko o sztuce… Spotkanie odbędzie się w bibliotece przy Placu T. Kościuszki 7.

W sobotnie przedpołudnie 11 maja o godzinie 11.00 w bibliotece (plac T. Kościuki 7) na najmłodszych czeka pełna niespodzianek cudowna podróż do wioski Smerfów. Zapraszamy na barwne zajęcia literacko-plastyczne. Sami wyczarujecie sobie „smerfny świat”, a przy tym możecie otrzymać smerfne upominki! Zapraszamy dzieci w wieku: 5-10 lat. Prosimy o wcześniejsze zapisy na to wydarzenie pod numerem telefonu: 41 230 98 16

18 maja, o godzinie 11.00 do Filii Osiedlowej (os. Parkowe 11/16) zapraszamy dorosłych wraz dziećmi (7-11 lat) na ostatni etap wspólnej wiosennej eskapady. W Klubie Opowieści będziemy poszukiwać… szczęścia i wspólnie mówić o tym, że „szczęście bywa i w nieszczęściu”. Podczas spotkania uczestnicy otrzymają legitymację członka Klubu Opowieści, na której mogą zbierać pieczątki podczas kolejnych spotkań. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 41 230 98 16.

Zapraszamy do świętowania z nami! Wspólnie udowodnimy, że „Biblioteka – to miejsce na czasie”, który nieodmiennie i od lat: edukuje, motywuje i inspiruje.

Podziel się:


na górę