Miechów - Miasto i Gmina

Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Weekend z funduszami w Miechowie

poniedziałek, 6 sierpnia 2018

4-5 sierpnia w Miechowie odbył się Weekend z Funduszami Europejskimi. Podczas wydarzenia mieszkańcy naszej Gminy dowiedzieli się, jak otrzymać dotację na realizację własnych projektów.

Na stoisku Gminy Miechów, mieszkańcy mogli  skorzystać z porad pracowników UGiM, które dotyczyły możliwości otrzymania dotacji na wymianę starego źródła ogrzewania oraz montażu Odnawialnych Źródeł Energii. Zaprezentowane zostały również projekty realizowane przez Gminę Miechów, które otrzymały  dofinansowane ze środków UE.

Dodatkowo mieszkańcy mogli zgłosić się do programu Małopolski Tele-Anioł, czyli do pionierskiego w skali kraju projektu, który otacza wsparciem osoby starsze i niesamodzielne. Na pozostałych stoiskach mieszkańcy mogli zainspirować się pomysłami tych, którzy z sukcesem wykorzystali środki unijne.

Podczas wydarzenia mieszkańcy brali udział w różnych  quizach podczas których wykazali się wiedzą na temat Unii Europejskiej oraz możliwości pozyskania z niej środków. Dodatkowo jeden  z  quizów poświęcony był Gminie Miechów.

 Dla najmłodszy również nie zabrakło atrakcji, dzieci bawiły się na stoiskach Dinolandii Parku Rozrywki Inwałd i Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema.

Weekend zakończył się seansem filmu „Iluzja” w kinie plenerowym.

Podziel się: