28 Wtorek, 28 września 2021 Patrycja, Erazm, Augustyn
Pogoda

Wicemarszałek Tomasz Urynowicz z wizytą w Miechowie

wtorek, 13 sierpnia 2019
Kliknięcie otwiera galerię

12 sierpnia br., na zaproszenie Burmistrza Gminy i Miasta Miechów – Dariusza Marczewskiego gościł w Miechowie Tomasz Urynowicz - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Pan Marszałek spotkał się z przedstawicielami Rady Miejskiej, kierownikami jednostek organizacyjnych gminy Miechów, pracownikami Urzędu, przedstawicielami miechowskich grup seniorów i lokalnej prasy.

W obecności Pana Marszałka i zaproszonych gości, gospodarz spotkania - Burmistrz  Dariusz Marczewski podsumował inwestycje ekologiczne zrealizowane przez miechowski samorząd w ramach programu ograniczania niskiej emisji, w tym modernizacje miejskich kotłowni.

Następnie, Marszałek Urynowicz przedstawił działania Województwa Małopolskiego w walce o czyste powietrze.
W swoim wystąpieniu zaznaczył również, że gmina Miechów należy w województwie małopolskim do gmin wiodących pod względem inwestycji i inicjatyw proekologicznych.

Poza wizytą w Urzędzie, rozmową z Burmistrzem i zaproszonymi gośćmi, Pan Marszałek odwiedził miejsca inwestycji gminnych dofinansowanych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020. 

Zapoznał się z postępem prac przy rozbudowie szkoły podstawowej w Pojałowicach, dalszym etapem robót dotyczącym budowy parkingu Park & Ride przy dworcu PKP w Miechowie i pracami rewitalizacyjnymi w Parku Miejskim.

Była to pierwsza oficjalna wizyta Pana Marszałka w Miechowie, podczas której towarzyszył mu asystent Pan Michał Główka.

Podziel się:


na górę