27 Wtorek, 27 lutego 2024 Anastazja, Wiktor, Gabriel
Pogoda

Wyprawy młodych odkrywców

niedziela, 11 lutego 2024
Kliknięcie otwiera galerię

W ostatni szkolny dzień przed feriami zimowymi, w ramach obchodów 161. rocznicy Bitwy Miechowskiej odbyła się gra terenowa o puchar Burmistrza Miechowa.

W rozgrywkach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy.  Wspomnienie bitwy miechowskiej odbywa się jak co roku, z wykorzystaniem aplikacji Questy Wyprawy Odkrywców, która dostępna jest w wersji elektronicznej na smartfony. 

Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godz. 9.00. Po rozdaniu ulotek i uruchomieniu aplikacji drużyny uczniów pod opieką nauczycieli losowo startowały z punktu , gdzie rozpoczyna się Quest.  Trasa rajdu prowadziła ulicami Miechowa, wnętrzem Bazyliki, a swój koniec miała w Muzeum Ziemii Miechowskiej.  

Kluczowym momentem jest odczytanie hasła, które pozwala dotrzeć do skarbu.  Dla wszystkich uczestników zorganizowano zwiedzanie stałej wystawy poświęconej Powstaniu Styczniowemu i Bitwie Miechowskiej.
Uwieńczeniem zabawy z historią w tle był słodki poczęstunek, niczym ten podczas historycznego przemarszu bojowników z Ojcowa.  

Ostatecznie najlepszy wynik uzyskała Szkoła Podstawowa Nr 1 z Miechowa.  To właśnie uczniowie tej placówki otrzymają zwycięzki puchar, podczas uroczystych obchodów 161. rocznicy Bitwy Miechowskiej w dniu 17 lutego br.

Niech wygrywają najlepsi!

Organizatorami  gry terenowej była Szkoła Podstawowa w Bukowskiej Woli wraz ze  Szkołą w Pojałowicach jako twórcy questu już 4 rok. Współorganizatorami Urząd Gminy i Miasta w Miechowie oraz Muzeum Ziemi Miechowskiej.

Podziel się:


na górę