Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Październik A A A RSS pdf drukuj

100 - Lecie Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Wydarzenia rocznicowe w Gminie Miechów. Pażdziernik 2018 r. 

  • Akademia z okazji 100. rocznicy ogłoszenia przez Radę Regencyjną manifestu do narodu polskiego celem organizowania struktur polskiej administracji samorządowej. – 7 października 2018 r. Dom Kultury w Miechowie. Organizator: Szkoła Podstawowa w Pstroszycach.
  • Spotkanie panelowe dla uczniów szkół podstawowych z reżyserem Markiem Brodzkim - 1 pażdzienika 2018 r. Urzad Gminy i Miasta w Miechowie
  • Turniej tenisa stołowego dla klas 4-6 oraz 7 i 2-3 gimnazjum Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miechowie.
  • Zawody lekkoatletyczne o Puchar Niepodległej pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta w Miechowie i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Miechowie - miejsce Boisko LO organizator Szkoła Podstawowa nr 2 w Miechowie - 16 października.
  • Konkurs prozy patriotycznej oraz konkurs piosenki i pieśni patriotycznej, 25 października - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Miechowie.
  • Spacer krajobrazowy w Obszarze Natura 2000 Kalina Mała połączony z upamiętnieniem 100 - lecia odzyskania niepodległości i umieszczenie tablicy upamiętniającej fakt, że 4 sierpnia 1914 r. do Małej Kaliny dociera forpoczta strzelców Józefa Piłsudskiego składająca się z 7 osób pod dowództwem Beliny Prażmowskiego.  Organizator: Stowarzyszenie Straży Ochrony Przyrody Grupa Terenowa Powiatu Miechowskiego. 20 października 2018 r.  

Józef Piłsudski wysłał na teren zaboru rosyjskiego pierwszy, 7 – osobowy patrol ułanów pod dowództwem Władysława Beliny – Prażmowskiego. Ułani w Kalinie Małej. Kaliński nauczyciel natknął się na forpocztę strzelców Piłsudskiego w Kalinie Małej, ostrzegł ich o silnym oddziale rosyjskim stacjonującym w Miechowie i poprowadził ich tą doliną od Kaliny Małej do Zarogowa, gdzie jej dnem biegnie droga zapomnianego już wtedy warszawskiego traktu kupieckiego z XVIII wieku. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach.