14 Niedziela, 14 sierpnia 2022 Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Pogoda

Miechowianie przywitali lato Wiankami

piątek, 24 czerwca 2022
Kliknięcie otwiera galerię

W tegoroczną Noc Świętojańską w Miechowie słowiańskie tradycje przeplatały się z nowoczesnością. Nie zabrakło tworzenia wianków, poszukiwań kwiatu paproci, jak również DJ-skiej muzyki, jogi, koncertu gongów i mis oraz pysznego jedzenia.

Pierwsze miechowskie Wianki odbyły się w czwartek 23 czerwca w Parku Miejskim. Dzięki warsztatom plecenia wianków z kwiatów polnych, ogrodowych i ziół, które prowadziły panie z kół gospodyń wiejskich, seniorki z UTW oraz członkowie lokalnych organizacji pozarządowych, mieszkańcy gminy mogli poczuć prawdziwy słowiański klimat.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty sitodruku prowadzone przez „Twórcownię”. Każdy chętny otrzymał materiałową torbę z samodzielnie wykonanym nadrukiem. Słowiański motyw mógł znaleźć się również na przyniesionych koszulkach, a nawet bluzach. Dodatkowo, dzięki „Zagrodzie Edukacyjnej Pszczółki”, tego wieczoru do domu można było wrócić z własnoręcznie wykonaną świeczką z plastra wosku.

Koncert gongów i mis oraz joga pomogły w relaksie, a naturalne lody tajskie od „Ziarno i Liść” oraz zimne napoje ochłodziły w gorące popołudnie. Nie zabrakło również grillowych przysmaków od firmy „Wołoch”.

Uwielbiana przez seniorów najstarsza didżejka w Polsce – DJ Wika rozpoczęła muzyczny wieczór, kontynuowany później przez DJ Boskiego, który rozkręcał taneczną imprezę aż do godz. 22:00.

Na „parkiecie” pod gołym niebem spotkały się wszystkie pokolenia miechowian, którzy wspólnie świętowali początek lata i zbliżające się wakacje. Zgodnie ze złożoną przez organizatorów obietnicą, podczas tegorocznych wakacji DJ Boski zagra w Parku Miejskim jeszcze raz. 

 Organizatorami wydarzenia była Gmina Miechów, a partnerami: CKiS w Miechowie, Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego „DUCH”, Koło Gospodyń Wiejskich w Glinicy, „Stowarzyszenie Rozwijamy Pasje”, Fundację „Stawiamy na Rozwój”, Stowarzyszenie „Twórcownia”, UTW „Aktywne Życie” w Miechowie, firma „Wołoch”, Głos Seniora oraz Stowarzyszenie „MANKO”.

Inicjatorem wydarzenia był Uniwersytet Trzeciego Wieku "Aktywne Życie" w Miechowie.

Podziel się:


na górę