Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Akcja ''No promil no problem''

piątek, 22 listopada 2019

W dniu 20.11.2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie mieli możliwość uczestnictwa w kontroli trzeźwości prowadzonej przez funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

Kontrola odbywała się w godzinach 12.00-13.00, w tym bowiem czasie największa liczba rodziców i opiekunów przyjeżdża po swoje dzieci do szkoły. Funkcjonariusze policji: starszy sierżant  Lidia Kyzioł i sierżant sztabowy Adrian Bochenek przeprowadzili badanie alkomatem około 50  kierowców. Wspierali ich uczniowie klasy IVb: Karolina Wlazło, Patrycja Grzybczak, Mateusz Bijak, Kacper Bułka i Wiktor Bujak.

Uczniowie obdarowywali kierujących ulotkami i balonami kampanijnymi oraz częstowali cukierkami. Było to dla nich nowe, ciekawe doświadczenie. Wszyscy kierowcy wykazali się odpowiedzialnością i byli trzeźwi.

Bardzo serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom policji za współpracę, która prowadzona jest w ramach projektu realizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.  

Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.

Więcej o kampani na stronie https://www.bezpromilowo.pl/kamp2019/

Podziel się: