19 Środa, 19 czerwca 2024 Gerwazy, Protazy, Julianna
Pogoda

W Miechowie odbyły się zawody Już Pływam

czwartek, 18 maja 2023
Kliknięcie otwiera galerię

W ubiegłą niedzielę, 14 maja, na Krytej Pływalni CKiS w Miechowie zorganizowane zostały małopolskie zawody pływackie „Już Pływam” pod patronatem Burmistrza Dariusza Marczewskiego.

W zawodach wystartowało 177 uczestników z 10 klubów i szkółek pływackich posiadających licencje Polskiego Związku Pływackiego oraz jeden niezrzeszony zawodnik. Wśród nich znaleźli się młodzi zawodnicy sekcji pływackiej działającej przy Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, dla których był to pierwszy występ na profesjonalnych zawodach pływackich prowadzonych pod nadzorem Małopolskiego Kolegium Sędziów Pływania. Dla dzieci, prowadzonych przez trenerów - Roksanę Kabza oraz Łukasza Dobrzańskiego, sam start było dużym wydarzeniem sportowym.

Miechów reprezentowało 16 najmłodszych zawodników, którzy pierwsze treningi pływackie od podstaw rozpoczęli w tym roku szkolnym. Największa grupa pływaków przyjechała ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Liczne reprezentacje wystawiły też drużyny z Oświęcimia, Tarnowa czy Nowego Targu.

Po raz kolejny patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, który wspólnie z Dyrektor CKiS Sylwią Suchecką i prezesem MOZP Kazimierzem Woźnickim, oficjalnie rozpoczął rywalizację sportową.

W tym roku Puchar Burmistrza Miechowa zdobyła dziewczęca drużyna z Kmity Zabierzów oraz chłopięca drużyna z Nowego Targu.

Nagrody Burmistrza zdobyli:

Najlepsza zawodniczka zawodów

  • 10 lat - Stadnik Milena z Kmity Zabierzów
  • 9 lat - Tarczyn Zofia z SMS Galicja Kraków
  • 8 lat - Kruk Dominika z SMS Galicja Kraków

Najlepszy zawodnik

  • 10 lat - Wida Hubert z Delfin Nowy Targ
  • 9 lat - Ryś Artur z Vigor Łętownia
  • 8 lat - Kitliński Tadeusz z SIEMACHA Kraków

Dla sekcji pływackiej działającej przy miechowskim CKiS brązowy medal w kategorii 50 m w stylu grzbietowym zdobyła Nadia Bałazińska.

Na wyróżnienie zasługują również: Daniel Basa, który był 12 na 28 startujących zawodników. Lena Sobota zajęła 5. miejsce, Franek Włosek – 7.,a Ignacy Nowak był 8.

Drużynowo wśród wszystkich 10 letnich i 8 letnich dzieci nasza ekipa uplasowała się na 4 miejscu. W kategorii 9 latków na 6 miejscu.

Organizatorami imprezy był Małopolski Okręgowy Związek Pływacki oraz CKiS w Miechowie.

Wszystkim młodym sportowcom gratulujemy!

foto. NaturalPhotography.pl - Magdalena Majcher, CKiS

Podziel się:


na górę