Pogoda

W Miechowie pobiegli dla Hospicjum

wtorek, 16 maja 2023
Kliknięcie otwiera galerię

W niedzielę 14 maja br. mieszkańcy i goście uczestniczący w VII Charytatywnym Festynie Biegowym zebrali ponad 23 tys. zł dla pacjentów miechowskiego hospicjum.

23 715,99 zł to kwota, jaką w tym roku udało się „wybiegać” Miechowianom podczas „Charytatywnej Dychy”. Środki są sumą kilku aktywności podjętych przez uczestników w trakcie trwania imprezy – biegu na dystansie 10 km, biegów lub chodzenia wokół bieżni LO oraz konkurencji dla najmłodszych.

W biegu ulicznym wystartowało 140 zawodników, a trasę ukończyło 117 biegaczy. Najszybszy okazał się Daniel Kowal, który pobił swój życiowy rekord i trasę 10 km pokonał zaledwie w 35 minut i 3 sekundy. Drugi na mecie był Michał Suchan, a trzecie miejsce należało do Michała Targosza. Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Mach, Iga Regucka była druga, natomiast najniższy schodek podium zajęła Julia Skrobisz.

Wyniki

Open mężczyźni: 1. Daniel Kowal, 2. Michał Suchan, 3. Michał Targosz
Open kobiety (jednocześnie K30): 1. Ewa Mach, 2. Iga Regucka, 3. Julia Skrobisz.
M30: 1. Daniel Kowal, 2. Michał Suchan, 3. Marcin Bujak
K40: 1. Anna Dąbrowska, 2. Aneta Węgrzynek
M40: 1. Michał Targosz, 2. Tomasz Domagała, 3. Łukasz Brzeziński
K50: 1. Magdalena Hajek, 2. Jadwiga Balcer-Dejworek, 3. Magdalena Nieduziak
M50: 1. Bogusław Opryszek, 2. Maciej Wicherek, 3. Piotr Tkaczewski
M60: 1. Andrzej Guzy, 2. Andrzej Śliwiński, 3. Franciszek Śliwoń.

Uczestnicy biegający po bieżni miechowskiego liceum, według pomiaru prowadzonego przez profesjonalną firmę, przez cztery godziny przebiegli łącznie 15 657 okrążeń czyli 5219 km. Za każdy pokonany kilometr sponsorzy akcji wpłacali na rzecz Hospicjum im. bł. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie symboliczną złotówkę.

W Parku Miejskim ścigali się również najmłodsi w kilku kategoriach wiekowych. Podczas wydarzenia grała Orkiestra Dęta Sygnał, nie zabrakło występów artystycznych, różnego rodzaju konkursów i dobrego jedzenia.

Nagrody dla zwycięzców wręczył Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski oraz Wicestarosta Miechowski Paweł Osikowski.

Nad stroną techniczną wydarzenia czuwał Kazimierz Poręba z Miechowskiego Biegu Niepodległości.

Bieg organizowany był w ramach Powiatowego Pikniku Sportowo Rekreacyjnego. Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 1 w Miechowie, CKiS w Miechowie, Miechowski Bieg Niepodległości, Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego DUCH, Szkolny Klub Sportowy „Hercules”, Liceum Ogólnokształcące oraz Drużyna Wędrownicza „3DSH”.